Domů Dopravní nehody Ožralec ujel od nehody ale zapomněl že dnes jsou všude kamery

Ožralec ujel od nehody ale zapomněl že dnes jsou všude kamery

0
Sdílet
Policie ČR, ilustrační foto. Autor: archiv redakce Události112.cz / J.B. (2014)

Vysočina – V sobotu 14. října krátce před půl pátou odpoledne došlo v Havlíčkově Brodě k dopravní nehodě. Osmadvacetiletý řidič osobního vozidla Peugeot vyjížděl z parkoviště v Havlíčkově Brodě na Smetanově náměstí. Při vyjíždění na komunikaci se s vozidlem dostatečně nestočil na komunikaci a při následném couvání narazil levým zadním rohem vozidla do pravého předního rohu zaparkovaného vozidla Ford.

Řidič vozidla Peugeot se poté následně znovu rozjel a odjel směrem do ulice Horní, aniž by věc dopravní nehody oznámil. Celý jeho řidičský manévr zachytil kamerový systéme Městské policie Havlíčkův Brod, která na místo vyslala hlídku strážníků. Strážníci řidiče vozidla Peugeot dojeli a poté zastavili pomocí světelného výstražného znamení modré barvy doplněného o zvukové výstražné znamení a nápisem „STOP“.

Na místo události strážníci přivolali policejní hlídku z obvodního oddělení Havlíčkův Brod. U řidiče vozidla policisté provedli dechovou zkoušku na zjištění přítomnosti alkoholu. Její výsledek byl pozitivní – 2,59 promile alkoholu v dechu. Následně byly provedeny dvě opakované dechové zkouška, které měly také pozitivní výsledky – 2,89 promile alkoholu v dechu a  2,78 promile alkoholu v dechu. Ke zranění osob při dopravní nehodě nedošlo. Při nehodě vznikla hmotná škoda pouze na vozidle Ford ve výši 8 000 korun.

Policisté z dopravního  inspektorátu Havlíčkův Brod celou věc zadokumentovali. Řidič zakázali další jízdu a  ve věci zahájili úkony trestního řízení pro podezření ze spáchání přečinu ohrožení pod vlivem  návykové látky.

Zdroj: mjr. JUDr. Dana Čírtková PČR Vysočina 

Komentujte

avatar
  Subscribe  
Upozornit na