Domů Hlavní zprávy Ozbrojený lupič přepadl zlatnictví v centru Litvínova. Prodavačku při potyčce nožem poranil

Ozbrojený lupič přepadl zlatnictví v centru Litvínova. Prodavačku při potyčce nožem poranil

0
Sdílet
Policejní páska, místo činu. Ilustrační foto. Autor: archiv redakce 2014 / JB
Policejní páska, místo činu. Ilustrační foto. Autor: archiv redakce 2014 / JB

Litvínov – S nožem v ruce přepadl v sobotu hodinu před polednem zlatnictví na litvínovském náměstí potetovaný ozbrojený lupič, který po prodavačce požadoval vydání zlata a šperků. Přitom ženu ohrožoval nožem a došlo k potyčce, při které ženu poranil. I s lupem poté utekl z prodejny. Po pár minutách byl nebezpečný lupič dopaden hlídkou litvínovských strážníků.

Potvrdila to krajská policejní mluvčí Šárka Poláčková s tím, šokovaná prodavačka při potyčce utrpěla drobná poranění a musela být ošetřena přivolanou rychlou záchrannou službou. Lupič následně putoval do vazby.

Podle zástupce velitele litvínovských strážníků Karla Šefla se loupež udála bleskově. „Dostali jsme ze zlatnictví na pult centralizované ochrany poplach. Obsluha kamerového systému proto zamířila kameru na prodejnu, ze které zrovna vyběhl muž s taškou v ruce a utíkal směrem k taxikářům. Tam byl následně vyslanou hlídkou strážníků zpacifikován a zadržen,“ popsal skutek zástupce velitele litvínovských strážníků Karel Šefl. Další policisté mezitím přijeli do zlatnictví a poraněné prodavačce přivolali první pomoc.

V prodejně zlatnictví nyní zasahují kriminalisté a zajišťují místo činu. Okolí obehnali policejní páskou a zajišťují stopy uvnitř zlatnictví.

Autor: Jan Vraný / e-mostecko.cz

Komentujte

avatar
  Subscribe  
Upozornit na