Domů Hlavní zprávy Na Karvinsku řádil nebezpečný oxid uhelnatý, senior otravu nepřežil!

Na Karvinsku řádil nebezpečný oxid uhelnatý, senior otravu nepřežil!

0
Sdílet
Sanitka záchranné služby, ilustrační foto. Autor: archiv ZZS Moravskoslezského kraje

Karvinsko – V obci Těrlicko na Karvinsku zasahovaly posádky záchranné služby o otravy dvou osob nebezpečným oxidem uhelnatým. Jednalo se o dva seniory v bytě. Žena skončila v péči ostravských nemocničních lékařů v umělém spánku a senior bohužel otravu nepřežil.

Vedle zdravotníků na místě zasahovali také hasiči a policisté.

O tragické události informoval krajský mluvčí moravskoslezské záchranky Lukáš Humpl s tím, že posádky Zdravotnické záchranné služby Moravskoslezského kraje zasahovaly v pátek 28. dubna odpoledne u tragické události na Karvinsku.

„Po patnácté hodině převzali operátoři krajského operačního střediska prvotní informaci o pravděpodobné otravě dvou osob v obci Těrlicko. Na místo byly vyslány dvě pozemní posádky záchranné služby – lékařská z Havířova a zdravotnická z Českého Těšína. Zásah probíhal ve spolupráci s ostatními složkami integrovaného záchranného systému,“ uvedl Humpl.

Postiženy byly dvě osoby seniorského věku, a to šestasedmdesátiletý muž a o rok mladší žena. Oba byli nalezeni rodinou, a to v bytě, kde došlo k jejich intoxikaci nebezpečným oxidem uhelnatým. Záchranáři v prostorách naměřili vysokou koncentraci tohoto plynu.

PSALI JSME: Na Plzeňsku se popálila teprve čtrnáctiměsíční holčička, vrtulník ji transportoval do nemocnice

„Posádky záchranářů zahájily resuscitaci muže, u něhož došlo k selhání krevního oběhu. Pokusy o jeho záchranu však nevedly k úspěchu a zasahující lékař musel nakonec konstatovat smrt pacienta. Žena byla v bezvědomí a přímém ohrožení života. Záchranáři museli zajistit její dýchací cesty a připojit postiženou k přístrojem řízené ventilaci,“ upřesnil mluvčí záchranářů a doplnil, že následně pacientku transportovali do zdravotnického zařízení. Hospitalizována byla v ostravské Městské nemocnici.

Autor: Jiří Berec

Komentujte

avatar
  Subscribe  
Upozornit na