Domů Z regionu Středočeský kraj Otevření Interaktivního vzdělávacího centra HZS Kolín

Otevření Interaktivního vzdělávacího centra HZS Kolín

0
Sdílet
Otevření Interaktivního vzdělávacího centra HZS Kolín. ZDROJ: HZS SČ.KR.

Kolín-  V úterý 26. září 2017 dopoledne se na stanici HZS v Kolíně uskutečnilo slavnostní otevření Interaktivního vzdělávacího centra, na které hasiči získali část finančních prostředků z grantového programu „TPCA pro Kolínsko 2016 – Pro bezpečné a zdravé Kolínsko“.

Pozvání na akci přijala hejtmanka Středočeského kraje Ing. Jaroslava Pokorná Jermanová, kterou přivítal ředitel HZS Středočeského kraje plk. Ing. Miloslav Svatoš. Přítomni také byli starosta města Kolína Mgr. Bc. Vít Rakušan, Dr. Robert Kiml ze společnosti TPCA Ovčáry a další hosté.

Po úvodních proslovech byli přítomní hosté seznámeni s možnostmi Interaktivního vzdělávacího centra, jehož základem jsou dvě učebny, z nichž jedna je určena pro větší děti a dospělé a druhá pro děti z mateřských školek a žáky prvního stupně základních škol. Součástí komplexu je zázemí pro lektory a pedagogy a také nezbytné sociální zařízení.

V programu slavnosti nechyběla ukázková výuková hodina s dětmi z mateřské školky. Poté následovala ukázka zakouřeného stanu, který simuluje situaci v zakouřeném bytě, kde si přítomní mohli na vlastní kůži vyzkoušet reálné podmínky v prostředí zasaženém požárem. Tento stan byl v předchozích letech také pořízen z grantu TPCA.

V nově vybudovaných prostorách budou hasiči s využitím moderních technologií a interaktivních pomůcek předávat teoretické znalosti, které by měly vést k prohloubení a zkvalitnění vědomostí o požární ochraně, ochraně obyvatelstva a krizovém řízení.

Vzdělávací centrum bude sloužit nejen pro děti z mateřských, základních a středních škol, ale i pro jejich pedagogy, členy jednotek sboru dobrovolných hasičů nebo i pro širokou veřejnost v rámci preventivně výchovných akcí. Prostory bude možné vyžít také při řešení krizových situací, například pro krizový štáb nebo jeho pracovní skupiny a podobně.

Finančně na výstavbě centra participoval HZS Středočeského kraje částkou 800 tisíc korun, získaný grant od TPCA činil 700 tisíc korun a Krajský úřad Středočeského kraje přispěl částkou necelých 180 tisíc korun.

Na vzniku Interaktivního vzdělávacího centra a jeho vybavení i na slavnostním otevření se podíleli příslušníci a zaměstnanci územního odboru Kolín i z dalších částí HZS Středočeského kraje – a za to si zaslouží naše velké poděkování uvedla Renata Krutská z územního odboru Kolín.

ZDROJ:kpt. Mgr. Renata Krutská územní odbor HZS Kolín

Komentujte

avatar
  Subscribe  
Upozornit na