Domů Hlavní zprávy Ostravští Letečtí záchranáři cvičili s vrtulníkem speciální činnosti na hlučínské štěrkovně

Ostravští Letečtí záchranáři cvičili s vrtulníkem speciální činnosti na hlučínské štěrkovně

0
Sdílet
LZS Ostrava
Letečtí záchranáři cvičili speciální činnosti. Autor: ZZS Moravskoslezského kraje

Ostrava – Ve dnech 8. – 9. února probíhal na hlučínské štěrkovně výcvik speciálních činností týmu letecké záchranné služby Ostrava. Metodická cvičení této skupiny pracovníků se konají pravidelně, neboť jsou to právě oni, kdo v případě potřeby zasahují na území našeho kraje v situacích, při nichž je pacient v obtížném terénu nebo špatně dosažitelný pro pozemní posádky.

Informoval o tom krajský mluvčí moravskoslezské záchranky Lukáš Humpl s tím, že teoretická příprava v učebně, detailní seznámení se s vybavením i samotné praktické zaměstnání však byli výjimečné. Jednalo se totiž o první nácvik s novým provozovatelem vrtulníku, kterým je v Ostravě od 1. ledna 2017 společnost Helikopter Air Transport. Poprvé se tak secvičovali moravskoslezští letečtí záchranáři s novými piloty, stejně jako s částečně odlišnými postupy.

Letečtí záchranáři cvičili speciální činnosti. Autor: ZZS Moravskoslezského kraje

Mezi trénovanými činnostmi bylo přistávání v šikmém terénu a také práce v podvěsu.

„Záchranáři při ní cvičili sladění postupu a techniku práce bez tzv. vysazovače na palubě vrtulníku. Pilot je v takovém případě naváděn záchranářem, který se nachází mimo samotný stroj, pomoci vysílačky,“ upřesnil Humpl.

Speciální činnosti využívají letečtí záchranáři několikrát ročně v horských oblastech. Také z těchto důvodů se nácviků kromě téměř dvou desítek záchranářů a lékařů moravskoslezské krajské záchranky, účastnili v obou dnech rovněž vždy dva členové horské služby z HS Beskydy a HS Jeseníky.

Autor:
PhDr. Lukáš Humpl 
 – tiskový mluvčí ZZS MSK
Redakce Udalosti112.cz

Komentujte

avatar
  Subscribe  
Upozornit na