Domů Hlavní zprávy Ženu a dvě děti s vysoce infekční chorobou záchranáři transportovali do Pražské...

Ženu a dvě děti s vysoce infekční chorobou záchranáři transportovali do Pražské léčebny

0
Sdílet
Tým pro specializované činnosti ZZS MSK opět zasahoval. Autor: ZZS Moravskoslezského kraje

Ostrava – Tým ostravských záchranářů pro specializované činnosti zasahoval u ostrého výjezdu, kdy posádka záchranářů transportovala ve speciálních oblecích a speciálním záchranářském sanitním vozidle nemocnou ženu se dvěma dětmi do Pražské léčebny.

Záchranářský speciál pro transport pacientů s vysoce nakažlivými nemocemi. Autor: archiv ZZS MsK

Jednalo se o tři pacienty, kteří měli vysoce infekční chorobou. Informoval o tom krajský mluvčí Moravskoslezské záchranky Lukáš Humpl.

„Transport, zahájený v dopoledních hodinách v Ostravě, byl realizován za zvýšeného hygienického režimu, s využitím speciálního vozidla pro infekční transporty, které záchranná služba Moravskoslezského kraje pořídila v loňském roce,“ uvedl Humpl.

Speciální záchranářská nosítka – vybavení speciální sanitky s bio vakem, pro vysoce nakažlivé pacienty. Autor: archiv ZZS MsK

„Letos bylo sanitní vozidlo při zásazích se zvýšeným stupněm ochrany využito již u pěti pacientů s podezřením či prokázáním vysoce infekčního onemocnění v našem kraji. Po patnácté hodině posádka všechny tři pacienty zdárně předala do cílové nemocnice v Praze k další léčbě,“ doplnil k události mluvčí záchranářů.

Informace o speciálním záchranářském vozidle

Interiér speciálního záchranářského vozidla, které přepravuje vysoce nakažlivé pacienty. Autor: archiv ZZS MsK

Vozidlo jako první v České republice disponuje zcela oddělenou kabinou řidiče a nástavbou, tedy ambulantním prostorem. Speciál obsahuje kombinaci nejmodernějších technologií pro jemnou filtro- ventilaci kontaminovaného vzduchu přes jednotku, která v nástavbě vytvoří aktivní podtlak a tím velmi výrazně sníží riziko přestupu mikroorganismů mimo vozidlo. Současně je však vozidlo uvnitř upraveno tak, aby v případě výjezdu k pacientovi s podezřením na vysoce nakažlivou nemoc, bylo rychle připraveno a odstrojeno k co nejsnazší dekontaminaci a desinfekci. Ve vozidle je pro převoz rizikových infekčních pacientů speciální nástavba nosítek, která dovoluje vyměnit klasické lůžko za transportní izolační prostředek – tzv. bio box.

-jb

Komentujte

avatar
  Subscribe  
Upozornit na