Domů Dopravní nehody Osobák v Olomouci srazil chodce, policisté nyní pátrají po řidiči

Osobák v Olomouci srazil chodce, policisté nyní pátrají po řidiči

0
Sdílet
Dopravní policisté u nehody - vyšetřování nehody, ilustrační foto. Autor: archiv redakce Události112.cz / Honza Vraný

Olomouc – Policisté Dopravního inspektorátu Olomouc se aktuálně obrací na širokou veřejnost se žádostí o pomoc při objasnění dopravní nehody, která se stala v pondělí 23. července 2018 kolem  sedmé hodiny ranní na čtyřramenné křižovatce ulic Komenského, Jiřího z Poděbrad a Dobrovského v Olomouci.

O nehodě informovala olomoucká policejní mluvčí Irena Urbánková s tím, že z průběžného šetření vyplývá, že dosud nezjištěný řidič neustanoveného osobního vozidla, jedoucího ve směru od ulice Pasteurova k ulici Dobrovského pravděpodobně nedal přednost 41letému chodci, který přecházel komunikaci na ulici Dobrovského po vyznačeném přechodu pro chodce, ve směru od ulice Pasteurova. Neznámý řidič na místě nehody zastavil a s poškozeným chodcem komunikoval. Vzhledem k tomu, že chodec nepociťoval žádnou bolest, nebyla nehoda oznámena.


ČTĚTE TAKÉ: U obce Čehovice na Prostějovsku hasiči vyprošťovali řidiče osobního vozidla po havárii
V úterý 2. ledna byla v 7:41 hodin oznámena na operační středisko krajských hasičů Olomouckého kraje dopravní nehoda osobního vozidla u obce Čehovice na Prostějovsku. 

Sražený chodec ještě téhož dne večer vyhledal lékařské ošetření a dopravní nehoda byla oznámena dodatečně,“ upřesnila policejní mluvčí.

Svědci, kteří v danou dobu úsekem projížděli či procházeli a mohli nehodu vidět, a mohli by policistům sdělit informace, který by vedly ke zjištění řidiče a jeho vozidla a pomoci při objasnění příčin nehody, ať prosím, kontaktují policisty Dopravního inspektorátu Olomouc a to buď osobně, anebo telefonicky na adrese: Třída Kosmonautů 189/10 v Olomouci, na tel. 974 766 251, případně kdykoliv prostřednictvím linky 158.“ doplnila k aktuální výzvě a nehodě mluvčí policie a doplnila, že rovněž policisté žádají i řidiče předmětného vozidla, který byl účastníkem nehody, aby se přihlásil policistům Dopravního inspektorátu Olomouc na výše uvedené adrese.

-jb, (red.)

Komentujte

avatar
  Subscribe  
Upozornit na