Domů Hlavní zprávy Osmasedmdesátiletý muž spadl v obci Tichá z lešení, do nemocnice ho transportoval...

Osmasedmdesátiletý muž spadl v obci Tichá z lešení, do nemocnice ho transportoval vrtulník

0
Sdílet
Letečtí záchranáři na místě události. Foto: ZZS Moravskoslezského kraje

Tichá – Vrtulník ostravské letecké záchranky spolu s pozemní posádkou záchranné služby zamířil, krátce před třetí hodinou odpolední v pondělí 23. července do obce Tichá, kde se osmasedmdesátiletý muž zřítil z lešení. Do nemocnice ho musel transportovat záchranářský vrtulník.

O události dnes informoval redakci serveru #Udalosti112.cz zastupující mluvčí krajské záchranky moravskoslezského kraje Ladislav Lang.

Osmasedmdesátiletý muž spadl z lešení ve výšce kolem čtyř metrů na levý bok a stěžoval si na bolest v oblasti hrudníku a levé dolní končetiny.


ČTĚTE TAKÉ: Prázdninové měsíce jsou časem s nejvyšším počtem vzletů záchranářského vrtulníku
Letečtí záchranáři zasahovali v pátek u nehod a úrazů. Tuto skutečnost potvrzuje páteční služba ostravských leteckých záchranářů. Na svém kontě totiž mají šest vzletů, v součinnosti s pozemními týmy záchranářů ošetřovali převážně postižené u nehod a úrazů

Po celou dobu se záchranáři komunikoval. Tito v rámci přednemocniční péče u zraněného provedli znehybnění pomocí krčního límce a vakuové matrace. Ošetřili mu povrchní poranění v oblasti hlavy a zahájili podávání léků,“ doplnil k dramatické události mluvčí záchranářů a upřesnil, že leteckou cestou jej záchranáři s podezřením na zlomeniny žeber přepravili k dalšímu ošetření do fakultní nemocnice v Ostravě na oddělení urgentního příjmu.

-jb, (red.)

Komentujte

avatar
  Subscribe  
Upozornit na