Domů Hlavní zprávy Osm hasičských jednotek zasahovalo u požáru střechy školy v pražských Čimicích

Osm hasičských jednotek zasahovalo u požáru střechy školy v pražských Čimicích

0
Sdílet
Požár střechy školy. Autor: HZS hl.m. Prahy/oddělení dokumentace/Milan Pacík

Čimice – Osm jednotek hasičů zasahovalo u požáru střechy školy v ulici Libčická v pražských Čimicích. Původní hlášení o údajném požáru solárních panelů se nepotvrdilo. Během zásahu totiž bylo zjištěno, že nehoří solární panely, ale speciální “světlovody” určené k přírodnímu osvětlení části budovy školy.

Požár zachvátil plochu střechy v délce asi 10 metrů. Hasiči použili na likvidaci požáru 1 C proud v dýchací technice. Dále se ujistili, že se v budově školy nevyskytují žádné osoby.

Požár byl lokalizován za 16 minut, jednotky tak uchránily značné materiální hodnoty. Na místo byli preventivně povoláni zaměstnanci pohotovostní služby PRE, a.s.

Hasiči následně vyhledávali skrytá ohniska pomocí termokamery a rozebírali ohořelé zbytky střešní konstrukce. Během zásahu se lehce zranil jeden ze zasahujících hasičů (tržná rána na ruce), který byl odvezen ZZS k ošetření do nemocnice.

Na místě zasahovalo pět profesionálních a tři dobrovolné jednotky. Rozsah škod a přesnou příčinu požáru budou zkoumat vyšetřovatelé pražských hasičů během čtvrtečního dopoledne.

PSALI JSME TAKÉ: S požárem střechy domu na Berounsku bojovalo pět hasičských jednotek

Autor: Honza Vraný

Komentujte

avatar
  Subscribe  
Upozornit na