Domů Hlavní zprávy V Orlové na Karvinsku spadl muž ze 4.patra panelového domu, do nemocnice...

V Orlové na Karvinsku spadl muž ze 4.patra panelového domu, do nemocnice ho transportoval vrtulník

0
Sdílet
Místo činu, Policie ČR. Ilustrační snímek. Autor: archiv Honza Vraný / JV PRESS

Orlová / Karvinsko – Pozemní posádky záchranářů spolu s Leteckou záchrannou službou z Ostravy zasahovaly 20. července ve večerních hodinách u vážné události. V Orlové na Karvinsku se dvaadvacetiletý muž zřítil ze 4.patra panelového domu. 

O události dnes informoval redakci krajský mluvčí moravskoslezské záchranky Lukáš Humpl s tím, že k zásahu následně vzlétl také vrtulník Letecké záchranné služby Ostrava. Záchranáři byli u postiženého během pěti minut od nahlášení události na tísňovou linku.

Dvaadvacetiletý muž měl podle informací záchranářů spadnout ze čtvrtého patra panelového domu. Po pádu zůstal při vědomí a s posádkou zpočátku komunikoval.

„Jeho zdravotní stav se však rychle zhoršoval, prvotní vyšetření ukázalo vícečetná poranění. Zasahující lékař jej musel uvést do umělého spánku, zajistit jeho dýchací cesty a převedl pacienta na přístrojem řízenou ventilaci,“ uvedl mluvčí záchranářů.

PSALI JSME: Dramatická záchrana vážně zraněného muže v obtížném terénu údolí Bílé Opavy

Záchranáři muže uložili do vakuové matrace a provedli další úkony v rámci přednemocniční neodkladné péče.

„Pro zraněného přilétl vrtulník a jeho posádka zajistila transport na urgentní příjem Fakultní nemocnice v Ostravě,“ doplnil mluvčí záchranné služby Lukáš Humpl.

Z jakého důvodu se muž zřítil ze čtvrtého patra panelového domu nyní prověřují a zjišťují karvinští policisté. Mohlo se jednat o nepovedený sebevražedný čin, či nešťastnou náhodu.

ČTĚTE TAKÉDvouletá holčička se utopila na Orlickoústecku. Více než hodinu bojovali záchranáři o život dítěte

Autor: Jiří Berec,
redakce

Komentujte

avatar
  Subscribe  
Upozornit na