Domů Z regionu Moravskoslezký kraj Opilý řidič měl přes dvě promile, ve Studénce projel okrasnou zahradou

Opilý řidič měl přes dvě promile, ve Studénce projel okrasnou zahradou

0
Sdílet
Policie ČR - DI
Policie ČR - kontrola řidičů, dechová zkouška, ilustrační foto. Autor: archiv Policie ČR

Studénka – Přes dvě promile alkoholu v krvi naměřili policisté řidiči osobního vozidla. Další opilý řidič ve Studénce projel okrasnou zahradou.

Dne 26. prosince 2016 okolo třiadvacáté hodiny řídil 52letý muž osobní vozidlo na ulici Butovická ve Studénce. Při silniční kontrole u čerpací stanice byl řidič vyzván k dechové zkoušce. Odborným měřením mu policisté naměřili hodnotu převyšující dvě promile alkoholu v dechu. Muži hrozí trest odnětí svobody až na jeden rok, peněžitý trest nebo zákaz činnosti.

Druhý případ ze Studénky se stal 25. prosince 2016 na ulici 2. května. Opilý řidič nepřizpůsobil rychlost jízdy povětrnostním podmínkám, dostal smyk a vyjel mimo komunikaci do živého plotu u domu, projel okrasnou zahradou a zastavil se o zděnou podestu oplocení domu. V tomto případě policisté řidiči naměřili hodnotu převyšující jednu promile alkoholu v dechu. Samotný 44letý řidič přišel o řidičský průkaz a je podezřelý ze spáchání přečinu ohrožení pod vlivem návykové látky. Svým jednáním způsobil škodu převyšující 40 tisíc korun. V tomto případě hrozí řidiči trest odnětí svobody na šest měsíců až tři léta.

Autor:
nprap.Petr Směták
– vrchní inspektor
Policie ČR
ÚO Nový Jičín