Domů Z regionu Praha Opilý a v protisměru dělal neviditelného! Když zpozoroval policejní hlídku, zhasnul světla...

Opilý a v protisměru dělal neviditelného! Když zpozoroval policejní hlídku, zhasnul světla a začal couvat do křižovatky

0
Sdílet
e-mostecko.cz
Policejní kontrola řidičů, dechová zkouška, ilustrační foto. Autor: Honza Vraný / e-mostecko.cz

Praha – V neděli 18. října krátce po jedné hodině ráno vjel řidič se svým vozidlem značky Audi do ulice Na Bělidle v Praze 5. Do této jednosměrné ulice vjel ale z ulice Svornosti, tedy do protisměru přes zákaz vjezdu.

K jeho smůle se však právě v této ulici nachází policejní služebna a z té zrovna vycházeli policisté, kteří se chystali vyjet do smíchovských ulic. Když je tedy řidič spatřil, okamžitě zastavil, u svého vozidla zhasnul světla a po chvíli začal nenápadně couvat zpět do křižovatky, odkud přijel. Policisté si ale tohoto nebezpečného manévru všimli a za řidičem se okamžitě vydali. Během následné kontroly se řidič choval podezřele a policisté tak měli tušení, že je pod vlivem alkoholu. To se následně potvrdilo a provedená dechová zkouška v jeho dechu prokázala hodnotu přes dvě promile.

Policisté čtyřiatřicetiletého cizince zadrželi a převezli k lékařskému vyšetření, kterému se podrobil. Muž je podezřelý z trestného činu ohrožení pod vlivem návykové látky, za což mu v případě pravomocného odsouzení hrozí trest odnětí svobody až na jeden rok a zákaz řízení. Navíc se v tomto směru jedná o recidivistu, který byl za stejné jednání v minulosti již dvakrát odsouzen.

Autor:
Por. Mgr. Iveta Martínková
Policie ČR
KŘP hl. m. Prahy