Domů Dopravní nehody Uslyšel ránu, ale pokračoval v jízdě! Řidička nabouraného vozu ho nakonec dojela...

Uslyšel ránu, ale pokračoval v jízdě! Řidička nabouraného vozu ho nakonec dojela a sama zastavila

0
Sdílet
Nabourané vozidlo Daewoo, které řídil opilý muž. Autor: Policie ČR

Chrudimsko – Namol opilý řidič se na Chrudimsku střetl s projíždějícím vozidlem. Nejen, že ho vůbec nezajímalo, že havaroval, ale s nabouraným vozidlem pokračoval dále v jízdě. Řidička havarovaného vozidla opilce dojela a sama zastavila, následně na opilce za volantem přivolala policisty.

O případu informoval chrudimský policejní mluvčí Jiří Tesař s tím, že dne 25. ledna letošního roku vyjížděl podezřelý, jako řidič osobního vozu Daewoo od benzinové čerpací stanice v obci Rozhovice na obec Čepí. Při tomto však přejel s vozidlem do protisměru, kde levým zpětným zrcátkem narazil do levého boku protijedoucího vozidla Renault.

Řidič sice uslyšel ránu, ale v jízdě pokračoval dál.

„V obci Čepí, dotyčného zastavila řidička Renaultu, která se ihned po nárazu otočila, aby řidiče dojela. Zde oba řidiči počkali na příjezd policie. Kolegové provedli dechové zkoušky a u jedenačtyřicetiletého muže zjistili požití alkoholu,“ uvedl policejní mluvčí Jiří Tesař.

Podezřelý nadýchal 2,05 a 2,04 promile alkoholu.

„Nezodpovědnému řidiči byl zadržen řidičský průkaz a zakázána další jízda. U výslechu řidič svého jednání politoval a přiznal své pochybení,“ doplnil k nehodě mluvčí policie.

Opilec nyní poputuje k soudu. V případě uznání viny hrozí nezodpovědnému řidiči až jednoletý trest odnětí svobody.

-jb

Komentujte

avatar
  Subscribe  
Upozornit na