Domů Hlavní zprávy Opilec se chtěl pořezat skalpelem! Policisté museli zakročit a opilého muže zpacifikovat

Opilec se chtěl pořezat skalpelem! Policisté museli zakročit a opilého muže zpacifikovat

0
Sdílet
Policie ČR, ilustrační foto. Autor: archiv redakce Události112.cz

Brno – Na mol opilý a navíc i silně agresivní muž zaměstnal v Brněnské Rokytově ulici policisty i zdravotnické záchranáře. Nešťastník se ohrožoval skalpelem, skončil v péči odborníků. Informovala o tom brněnská policejní mluvčí Andrea Cejnková.

„Policisté z Oddělení hlídkové služby vyjížděli do bytu v ulici Rokytově, kde se měl nacházet muž volající na záchrannou službu a hrozit sebepoškozením. Na místě se spojili s oznamovatelem, který stále ještě telefonoval se záchranáři,“ uvedla policejní mluvčí.

Hovor následně ukončil a policistům sdělil, že žádnou pomoc nežádá.

„Šestačtyřicetiletý muž nebyl nijak viditelně zraněn, ale byl zjevně pod vlivem alkoholu, což potvrdila i následná dechová zkouška s výsledkem přes dvě promile. Lékař na místě rozhodl o převozu muže na záchytku a po vystřízlivění doporučil vyšetření na psychiatrii,“ upřesnila policejní mluvčí.

„Policisté muže vyzvali, aby se oblékl a obul. Nešťastník ovšem náhle z šuplíku vytáhl skalpel a přiložil si jej k zápěstí. Na výzvy nereagoval a policisté museli zakročit za užití donucovacích prostředků,“ doplnila k případu mluvčí brněnské policie Andrea Cejnková.

Muž nakonec nezraněn skončil v péči odborníků.

-jb