Domů Z regionu Liberecký kraj Opilec v České Lípě chtěl pokousat strážníka, navíc ho fyzicky napadl!

Opilec v České Lípě chtěl pokousat strážníka, navíc ho fyzicky napadl!

0
Sdílet
Městaká policie Česká Lípa, ilustrační foto. Autor: archiv MP Česká Lípa

Českolipsko – Z násilí proti úřední osobě se nyní zodpovídá 37letý muž z Českolipska, který chtěl pokousat strážníka místní městské policie. Informovala o tom krajská policejní mluvčí  Ivana Baláková.

„Ve středu kolem půl šesté v podvečer kontrolovala dvoučlenná hlídka strážníků v Hrnčířské ulici v České Lípě veřejný pořádek, který zde před tím měli podle telefonátů místních občanů narušovat dva opilí muži,“ uvedla mluvčí policie.

„Než ale stačili na místě cokoliv zjistit, „nalepil“ se na ně 37letý opilý Českolipan, který se s nimi chtěl za každou cenu konfrontovat. Nejprve je slovně napadal a po chvilce do nich začal i strkat, přičemž  jeho agresivita slovní i fyzická rychle narůstala. Nakonec jednoho ze střážníků napadl úderem pěstí do obličeje a ještě se ho snažil kousnout do ruky, to se mu naštěstí nepodařilo. Když ho hlídka zpacifikovala a provedla u něj dechovou zkoušku na alkohol, uzázalo se, že má v sobě přes dvě promile alkoholu,“ upřesnila policejní mluvčí  Ivana Baláková.

„Českolipan si již včera ve zkráceném přípravném řízení převzal záznam o podezření ze spáchání přečinů násilí proti úřední osobě a výtržnictví, za což mu nyní hrozí až čtyřletý pobyt za mřížemi,“ doplnila policejní mluvčí.

-jb

Komentujte

avatar
  Subscribe  
Upozornit na