Domů Hlavní zprávy Opilá matka v Českých Budějovicích ležela na zemi s dítětem v náručí....

Opilá matka v Českých Budějovicích ležela na zemi s dítětem v náručí. Nadýchala téměř 3 promile!

0
Sdílet
Městská policie, ilustrační foto. Autor: archiv Dokumentační skup. MP hl. m. Praha

České Budějovice – Strážníci z Českých Budějovic byli přivoláni k silně podnapilé ženě, kterou náhodní kolemjdoucí nalezli ležet chodníku i s jejím čtrnáctiměsíčním dítětem v ulici M. Horákové. Strážníci na místě zastihli dva muže, z nichž jeden držel v náručí malé dítě. Vedle nich seděla žena, která nebyla schopna komunikovat. O případu informuje Věra Školková z českobudějovické městské policie.

Oba svědci vypověděli, že procházeli okolo, když uslyšeli dětský pláč. V obavě o dítě se vydali po hlasu, když nedaleko nalezli ženu ležící na zemi s dítětem v náručí.

Strážníci shledali, že dítě není naštěstí nijak zjevně zraněné. U jeho matky vzápětí provedli dechovou zkoušku na alkohol s výsledkem bezmála tři promile alkoholu.

Okamžitě na místo přivolali zdravotnickou záchrannou službu a sociální pracovnici z oddělení sociálně právní ochrany dětí českobudějovického magistrátu. Ta rozhodla o převozu dítěte na dětské oddělení českobudějovické nemocnice.

Strážníci se mezitím postarali o matku dítěte a převezli ji k pobytu na protialkoholní záchytnou stanici. Z jejího osobního dokladu se jim podařilo zjistit, že se jedná o devětatřicetiletou ženu z Prahy. „Šetřením, zda se bude žena zpovídat z přestupku nebo trestného činu ohrožování mravní výchovy mládeže, se bude dále zabývat správní orgán,“ dodala Věra Školková z MP České Budějovice.

PSALI JSME TAKÉ: Opilý muž zaútočil na brněnské strážníky, je podezřelý z trestného činu

Autor: Honza Vraný

 

Komentujte

avatar
  Subscribe  
Upozornit na