Domů Hlavní zprávy Olomoučtí kriminalisté zadrželi muže, podezřelého z trestného činu znásilnění

Olomoučtí kriminalisté zadrželi muže, podezřelého z trestného činu znásilnění

0
Sdílet
SKPV, ilustrační foto. Autor: archiv Policie ČR

Olomouc – Kriminalisté územního odboru Olomouc prověřovali od čtvrtku 14. září zvlášť závažný trestný čin znásilnění, k němuž došlo kolem půlnoci z 13. na 14. září v Olomouci, části Hodolanech.

Na případu intenzivně pracovali, důkladně a pečlivě prověřovali všechny získané informace a poznatky. Žádné z nich nepodcenili. O spolupráci jsme požádali také media a veřejnost. Na základě uveřejněné výzvy získali kriminalisté řadu informací a poznatků.

Na základě důkladného vyhodnocení těchto informací a poznatků a také operativního šetření byla osoba, podezřelá z tohoto protiprávního jednání v noci ze středy na čtvrtek zadržena a umístěna do policejní cely. Jedná se o 33letého cizince (ze státu Evropy). Ve čtvrtek 21. září bylo zahájeno jeho trestní stíhání, jakožto osoby podezřelé ze spáchání trestného činu znásilnění, za který mu, v případě prokázání viny a odsouzení, hrozí až desetiletý pobyt za mřížemi. Ze strany policejního orgánu byl dán podnět státnímu zástupci k vydání návrhu na vzetí obviněného do vazby, o němž by mělo být rozhodnuto v následujících hodinách.

„Tímto děkujeme mediím, široké veřejnosti a také spolupracujícím subjektům, které nám poskytly součinnost, za spolupráci, které si velmi vážíme,“ dodala policejní komisařka Irena Urbánková.

PSALI JSME: KRIMI: Ostravská policie usilovně pátrá po pachateli znásilnění

Autor: Honza Vraný

Komentujte

avatar
  Subscribe  
Upozornit na