Domů Hlavní zprávy Od umrznutí zachraňují strážníci v Litvínově tamní bezdomovce i horkým čajem

Od umrznutí zachraňují strážníci v Litvínově tamní bezdomovce i horkým čajem

0
Sdílet
Strážníci v mrazech vozí bezdomovcům horký čaj. Autor: MP Litvínov
Strážníci v mrazech vozí bezdomovcům horký čaj. Autor: MP Litvínov

Mostecko – V mrazivých nocích kontrolují strážníci lidi bez domova ve stanovém městečku. Na zahřátí jim nosí horký čaj. Informují také o možnosti přespání v azylovém bydlení.

Strážníci městské policie v mrazivých dnech věnují větší pozornost lidem bez domova. Kontrolují stanové městečko, kde tito lidé žijí a opakovaně je informují o možnosti azylového bydlení v Litvínově. Jedna noc v azylovém bydlení vyjde na 40 korun. Poplatek za lidi v sociální tísni může uhradit také Úřad práce ČR jako jednorázovou sociální dávku. Podmínkou pro pobyt v azylovém domě při ubytovně pro sociálně slabé V Dolíku je abstinence. Do azylu nejsou přijímáni lidé s alkoholem či jinou návykovou látkou v organismu. V azylové ubytovně najdou lidé náhradní oblečení, mohou se umýt a uvařit si teplý nápoj. Azylové bydlení je určeno pouze pro přespání.

Na muže, který ležel ve sněhu u zahrádek v ulici Vrchlického, upozornila strážníky obyvatelka Litvínova. Na místě strážníci našli muže, který byl pod vlivem alkoholu a celý promrzlý. Přivolali rychlou záchrannou službu. Muže zatím strážníci zabalili do termofolie a převezli na čerpací stanici, kde v teple počkali na příjezd záchranářů. Odtud byl muž převezen do mostecké nemocnice.

Autor:
Honza Vraný
JV PRESS