Domů Hlavní zprávy OBRAZEM: Škoda Auto představila nový Kodiaq v provedení pro rendez-vous systém záchranek

OBRAZEM: Škoda Auto představila nový Kodiaq v provedení pro rendez-vous systém záchranek

0
Sdílet
ŠKODA KODIAQ: Zdravotnická záchranná služba. Autor: Photo: IvoHercik.com

Praha – Plně vybavený a komplexně upravený automobil v provedení pro rendez-vous systém zdravotnických záchranných služeb. ŠKODA Auto Česká republika totiž představila nejnovější model ŠKODA KODIAQ pro účely Zdravotnické záchranné služby.

Automobil má vestavěn výsuvný úložný prostor pro zdravotnické vybavení v kufru vozu. Ten je vyroben ze stavebnice Sortimo, kterou  FD Servis používá pro stavbu sanitek.

V kufru je navíc také druhý akumulátor o kapacitě 70Ah, určený pro napájení zdravotnické výbavy a ostatních přídavných zařízení tak, aby nedocházelo ke zbytečnému zatížení vozové autobaterie.

Druhý elektrický okruh má kromě zmíněných také další důležitou funkci. Zajišťuje totiž předehřívání oleje, jehož teplota je tak udržována na zhruba 60°C, čímž se zabrání studeným startům, které přecházejí do plné zátěže a ničí tak motory vozidel složek IZS.

OBRAZEM: ŠKODA KODIAQ: Zdravotnická záchranná služba…

Kodiaq má na boku rovněž zásuvku pro externí napojení na zdroj elektrické energie s automatickým vystřelením zapojené zásuvky, jako mají například nové sanitky pražské ZZS.

Automobil má oproti sériovému provedení i potřebnou výstražnou techniku, v tomto konkrétním případě vše od Whelena.

PSALI JSME TAKÉ: Němečtí studenti – záchranáři mají stáž u zdravotnických záchranářů v Děčíně a Ústí nad Labem

Autor: Honza Vraný

 

Komentujte

avatar
  Subscribe  
Upozornit na