Domů Hlavní zprávy OBRAZEM: Dobrovolní hasiči převzali v Děčíně techniku od Ústeckého kraje

OBRAZEM: Dobrovolní hasiči převzali v Děčíně techniku od Ústeckého kraje

0
Sdílet
Dobrovolní hasiči převzali v Děčíně techniku od Ústeckého kraje. Autor: Ústecký kraj

Děčín – Jednotky sboru dobrovolných hasičů obcí (JSDHO) a Krajské sdružení hasičů Čech, Moravy a Slezska (SHČMS) převzaly od Ústeckého kraje technické vybavení v celkové hodnotě téměř 7,5 milionu korun.

Stalo se tak u příležitosti finále hasičských soutěží „TOHATSU FIRE CUP 2017“ a „STIMAX CUP 2017“ v Děčíně v sobotu 23. září. Záštitu nad finále soutěží převzal hejtman Ústeckého kraje Oldřich Bubeníček, který se osobně předání darů zástupcům obcí, JSDHO a SHČMS zúčastnil.

Spolu s krajským sdružením hasičů převzalo dary dalších 25 obcí a jejich jednotek dobrovolných hasičů.

Předání darů a soutěžního finále se zúčastnili i starostové obcí, představitelé jednotek dobrovolných hasičů a krajského sdružení hasičů.

„Prioritou Ústeckého kraje je systematický přínos k vybavenosti JSDHO potřebnou technikou. Proto vedení kraje aktivně tuto politiku prosazuje jak v rámci Bezpečnostní rady Ústeckého kraje, tak i v dalších orgánech kraje. Potěšující je skutečnost, že tento postoj sdílí celé zastupitelstvo našeho kraje,“ uvedl hejtman Oldřich Bubeníček. Zastupitelstvo kraje letos v dubnu rozhodlo o předání technického vybavení pro JSDHO v celkové částce 6,8 milionu korun.

Pro Krajské sdružení hasičů Čech, Moravy a Slezska Krajské sdružení hasičů bylo dále vyčleněno 608 tisíc korun na potřebné technické vybavení.

FOTOGALERIE: Dobrovolní hasiči převzali v Děčíně techniku od Ústeckého kraje

Ústecký kraj a krajský úřad hrají významnou roli v bezpečnostním systému České republiky, jsou důležitými spolupracovníky mezi obcemi a vrcholnými orgány státu.

Krajský úřad jako vykonavatel přenesené působnosti funguje jako nepostradatelná část při krizovém plánování, metodické a kontrolní činnosti vůči občanům a obcím. Prioritou kraje v oblasti krizového řízení je především udržitelné bezpečí a připravenost kraje a jeho orgánů na řešení mimořádných událostí a krizových situací. Jednotky sboru dobrovolných hasičů obcí jsou nepostradatelným článkem při ochraně života, zdraví a majetku občanů Ústeckého kraje.

Předaná technika za 7,5 milionu korun přispěje k dalšímu zlepšení připravenosti dobrovolných hasičů.

PSALI JSME: OBRAZEM: Profesionální hasiči Ústeckého kraje slavnostně složili služební slib

 

Zdroj: Ústecký kraj
redakce Události112,
Honza Vraný

Komentujte

avatar
  Subscribe  
Upozornit na