Domů Z regionu Ústecký kraj OBRAZEM: Hasiči z Klášterce nad Ohří trénovali na umělé divoké vodě

OBRAZEM: Hasiči z Klášterce nad Ohří trénovali na umělé divoké vodě

0
Sdílet
Dobrovolní hasiči z Klášterce trénovali na divoké vodě. Autor: JSDH Klášterec n.O.

Roudnice nad Labem – Dobrovolní hasiči z Klášterce nad Ohří vyrazili na vodu. Přesněji řečeno v rámci výcviku v těchto dnech trénovali se člunem i na umělé slalomové dráze divoké vody kanálu v Roudnici nad Labem. 

Pod dohledem zkušeného instruktora se následně hasiči z jednotky požární ochrany města Klášetrec nad Ohři vydali do umělého kanálu, kde se učili nejen proplouvat se člunem záludnými peřejemi, ale v divoké vodě také plavat a zasahovat například při záchraně tonoucího z vody a podobně.

Cílem výcviku bylo především zdokonalení se v ovládání člunu bez motoru a vyzkoušení si technik, které na naší relativně klidné řece nepotkáváme tak často.

Součástí bylo i plavání v peřejích a to i v kompletním zásahovém oděvu, aby si každý vyzkoušel, jak náročný je to úkol. Instruktorem byl Pavel Foukal, bratr velitele jednotky a dlouholetý reprezentační trenér z Dukly, který má s tímto výcvikem bohaté zkušenosti. Kluci si vysloužili dost pochval, ale i dost postřehů k dalšímu zlepšování do budoucna. Výcvik v reálných a tvrdých podmínkách ukazuje, že musí být podstatnou částí odborné přípravy jendotky.

Před pár dny se dobrovolní hasiči z Klášterce zapojili například i do nácviku na vodní hladině Nechraické přehrady.

FOTOGALERIE: Dobrovolní hasiči z Klášterce trénují na divoké vodě

Umělý kanál byl uveden do provozu v roce 2014 a stává se více než důstojným nástupcem původního, který během 30 let existence hostil nespočet akcí, včetně juniorského MS. Svou obtížností se hodí pro středně pokročilé a zkušené jezdce. Propust je 350 m dlouhá, 12 m široká a nachází se na pravém břehu řeky Labe na okraji města.

Začátek slalomového kanálu (u klapkového uzávěru) je opatřen světelnou signalizací.

Nevelký spád, který je jen asi 2,5 m, se podařil dohnat velkým průtokem vody, až 20 m³/s. Výsledkem je rychlá a divoká voda navzdory malému převýšení. Překážky jsou modelované a umístěné tak, aby sice tvořily vlny, válce a vracáky, ale aby zároveň co nejméně brzdily vodu.

Parašutisté skákali do Nechranické přehrady a hasiči je zachraňovali

Autor: Honza Vraný,
krajská redakce

 

Komentujte

avatar
  Subscribe  
Upozornit na