Domů Hlavní zprávy V obci Vratimov na Ostravsku se sedm lidí otrávilo jídlem, zasahoval tým...

V obci Vratimov na Ostravsku se sedm lidí otrávilo jídlem, zasahoval tým záchranářů pro speciální činnosti

0
Sdílet
Tým záchranářů pro speciální činnosti, ilustrační foto. Autor: archiv ZZS Moravskoslezského kraje

Ostravsko – Zásah týmu záchranářů, pro speciální činnosti si vyžádala mimořádná událost v obci Vratimov na Ostravsku, kde se v jednom z bytů jídlem otrávilo hned sedm lidí. V pondělí 25. prosince zasahovali ostravští záchranáři u případu hromadného postižení zdraví. Po půl čtvrté odpoledne přijali pracovníci krajského zdravotnického operačního střediska oznámení o náhlých zdravotních potížích několika členů rodiny v obci Vratimov. Na místě zasahovaly čtyři posádky rychlé zdravotnické pomoci, včetně týmu pro speciální činnosti.

O případu informoval krajskou redakci serveru Události112.cz krajský mluvčí moravskoslezské záchranky Lukáš Humpl s tím, že zasahující posádky záchranné služby ošetřovaly sedm osob.

Vzhledem k hromadnému postižení osob a přítomnosti plynového kotle záchranáři v prostorách domu nejprve prověřili možný únik oxidu uhelnatého, který se však nepotvrdil.

Zdravotní obtíže postižených svědčily pro pravděpodobnou otravu jídlem, neboť se objevily po konzumaci společného oběda, a to v různé intenzitě. Jednalo se o nevolnosti, závratě, zvracení, bolest hlavy, ale také halucinace. Co přesně však bylo jejich zdrojem, záchranáři neurčili,“ uvedl Lukáš Humpl.


ČTĚTE TAKÉ: Šest osob ošetřených při požáru v Opavě, dle sdělení krajských záchranářů ZZS MsK


Tým záchranářů pro speciální činnosti, ilustrační foto. Autor: archiv ZZS Moravskoslezského kraje

Po prvotním vyšetření bylo do zdravotnických zařízení transportováno šest osob – tří a šesti leté děti a čtyři dospělí (dva muži a dvě ženy ve věku 37 až 71 let). Předáni byli do péče Fakultní a Městské nemocnice Ostrava,“ doplnil k události mluvčí záchranářů a upřesnil, že sedmý člen rodiny nejevil známky zdravotních obtíží a po vyšetření záchranáři mohl být ponechán na místě události.

-jb, (red.)

Komentujte

avatar
  Subscribe  
Upozornit na