Domů Dopravní nehody V obci Vlkava na Mladoboleslavsku se převrátil autobus s dětmi, na místě...

V obci Vlkava na Mladoboleslavsku se převrátil autobus s dětmi, na místě několik zraněných

0
Sdílet
Aktuálně, ilustrační foto. Autor: redakce U112.cz

Mladoboleslavsko – V obci Vlkava na Mladoboleslavsku v úterý, okolo deváté hodiny ranní havaroval autobus převážející děti z Liberecka na školní výlet. Podle prvotních informací bylo při nehodě zraněno sedm dětí a dvě dospělé osoby.

Podle aktuálních informací redakce Události112.cz na místě nehody zasahují s několika vozidly hasiči, záchranná služba i policisté. K nehodě byl vyslán také vrtulník Letecké záchranné služby.

Středočeští profesionální hasiči k nehodě vyslali i evakuační autobus, který děti z místa nehody prozatím přepravil do místní školy, kde jim byla poskytnuta takzvaná posttraumatic­ká péče Hasičského záchranného sboru. Následně byl pro děti přistaven náhradní autobus, který je přepravil do místa určení.

K nehodě se redakci Události112.cz vyjádřila také mladoboleslavská policejní mluvčí Lucie Nováková s tím, že v autobusu cestovalo celkem 41 dětí a 4 dospělé osoby.

„K nehodě došlo na silnici I/38 u obce Vlkava na Mladoboleslavsku, kdy autobus sjel ze silnice a skončil převrácen na boku v silničním příkopu. Při nehodě se zranilo 7 dětí a dvě dospělé osoby,“ upřesnila policejní mluvčí a doplnila, že rozsah zranění je spíše lehčího charakteru. Jedna z dospělých osob utrpěla při nehodě poranění hlavy, se kterým ji vrtulník Letecké záchranné služby transportoval do jedné z pražských nemocnic.

Po dobu zásahu záchranných složek byla komunikace v místě nehody zcela uzavřena. Dopravu policisté odkláněli přes objízdné trasy. Přibližně v 11. hodiny byla silnice opět zprovozněna.

Na místě nyní probíhá policejní vyšetřování a odklízení následků nehody.

ČTĚTE TAKÉ: V Černošicích spadl dělník z lešení, se zraněním páteře ho do nemocnice přepravil vrtulník

Autor: Jiří Berec

 

Komentujte

avatar
  Subscribe  
Upozornit na