Domů Hlavní zprávy V obci Nová Dědina na Kroměřížsku hořel rodinný dům

V obci Nová Dědina na Kroměřížsku hořel rodinný dům

0
Sdílet
Požár v obci Nová Dědina na Kroměřížsku likvidovaly 4 jednotky hasičů. Autor: HZS Zlínského kraje

Nová Dědina – Čtyři jednotky hasičů zasahovaly 8. července u požáru v podkrovní místnosti rodinného domu v obci Nová Dědina na Kroměřížsku. Zásahem hasičů byl uchráněn další majetek v hodnotě jednoho milionu korun.

AKTUÁLNĚ FOTO OD ČTENÁŘE: U Obrnic havarovala mladá řidička. Dvě ženy skončily v nemocnici

O požáru informoval krajský mluvčí zlínských hasičů Libor Netopil s tím, že hasiči obou dobrovolných jednotek dorazili na místo jako první. Podle jejich upřesnění vycházel ze střechy rodinného domu kouř, plamenné hoření vidět nebylo. Provedeným průzkumem bylo zjištěno, že hoří část vybavení a uložených věcí v podkrovní místnosti.

„Hasiči vybaveni dýchací technikou plameny pomocí dvou útočných proudů srazili a požár rychle zlikvidovali. Současně s odvětráním vnitřních prostor domu přetlakovou ventilací hasiči podkrovní místnost vyklidili a celý prostor zkontrolovali termokamerou,“ upřesnil Netopil.

Včasným oznámením a rychlou likvidací bylo zabráněno rozšíření požáru na další části podkroví a na střešní konstrukce domu.

„Ve 12.00 hodin ohlásil velitel zásahu celkovou likvidaci požáru. Na místě byli k další dohlídce ponecháni místní hasiči, ostatní jednotky se vrátily zpět na své základny,“ doplnil k požáru mluvčí hasičů.

ČTĚTE TAKÉ: Hasiče zaměstnává rozsáhlý požár průmyslového objektu v Otrokovicích

Autor: Jiří Berec,
krajská redakce

 

Komentujte

avatar
  Subscribe  
Upozornit na