Domů Vzdělávání a školení V obci Lipina na Zlínsku uskutečnilo taktické cvičení krizových štábů obcí s...

V obci Lipina na Zlínsku uskutečnilo taktické cvičení krizových štábů obcí s rozšířenou působností Valašské Klobouky a Zlín

0
Sdílet
Při cvičení krizového štábu hasiči na Zlínsku využili i nový kontejner nouzového přežití. Autor: HZS Zlínského kraje

Zlínsko – Ve dnech 29. – 30. června 2017 se v obci Lipina na Zlínsku uskutečnilo taktické cvičení krizových štábů obcí s rozšířenou působností Valašské Klobouky a Zlín.

ČTĚTE TAKÉ: Nedaleko obce Hvozdná na Zlínsku havaroval traktorista, při karambolu se lehce zranil

Po rozsáhlé živelní pohromě a naplnění připravených kapacit pro nouzové ubytování a stravování postiženého obyvatelstva, požádala starostka města Valašské Klobouky Krajské operační a informační středisko HZS Zlínského kraje o svolání krizového štábu Valašské Klobouky a zajištění krátkodobého nouzového přežití 50 osob, které již nelze umístit v nasmlouvaných stálých zařízeních v působnosti obce s rozšířenou působností.

PSALI JSME: Záchranáři nacvičovali zásah u nehody sanitky s vysoce infekčním pacientem

Při cvičení krizového štábu hasiči na Zlínsku využili i nový kontejner nouzového přežití. Autor: HZS Zlínského kraje

Vedení krajského ředitelství HZS Zlínského kraje rozhodlo o použití mobilního zařízení – kontejneru nouzového přežití pro 50 osob, který slouží ke krátkodobému rychlému poskytnutí účinné a neodkladné pomoci obyvatelstvu postiženému mimořádnou událostí nebo může být využit jako zázemí pro zasahující složky integrovaného záchranného systému.

Takto byl postaven námět taktického cvičení, jehož vlastní průběh měl pro krizové štáby více charakter prověřovacího a současně ukázkového cvičení.

První den cvičení, které začalo ve 12:00 hodin, byl zaměřen na zřízení stanoviště štábu velitele zásahu, přesun kontejneru nouzového přežití z centrální stanice Zlín do místa výcviku a jeho rozvinutí s přípravou nafukovacího stanu, stanových přístřešků a přechodového modulu.

Dále byly připraveny hygienická, kuchyňská a skladovací sekce. Současně byla připravena i pracoviště skříňových vozidel PV3S z Milošova a Zlína.

Po dokončení přípravných prací následovala odborná příprava přítomných hasičů v oblastech zdravotnické přípravy, nouzového přežití, technické zkoušky věcných prostředků a přípravy a výdeje stravy. V 18:00 hodin byla zaměstnání prvního dne cvičení ukončena.

Druhý den cvičení byl zahájen v 07:00 hodin svoláním krizového štábu. Plánované svolání krizového štábu se štábním nácvikem bylo prostředkem k provedení odborné přípravy s cílem získat, prohloubit a upevnit znalosti a návyky pro zvládnutí činností vyplývajících ze zařazení členů v rámci krizového štábu a schopnosti podílet se na řešení mimořádné události nebo krizové situace, seznámit se s využitím zpracované dokumentace a komunikovat s orgány krizového řízení a složkami integrovaného záchranného systému.

DOPORUČUJEME: Litvínovský nábytek Kolina byl oceněn certifikátem „Prověřená společnost 2017“

Autor:
Bc. Libor Netopil
– tiskový mluvčí
HZS Zlínského kraje

Komentujte

avatar
  Subscribe  
Upozornit na