Domů Hlavní zprávy V obci Lensedly hořela truhlářská dílna, zasahovalo šest hasičských jednotek

V obci Lensedly hořela truhlářská dílna, zasahovalo šest hasičských jednotek

0
Sdílet
Požár stodoly/truhlářské dílny v obci Lensedly v okrese Praha-východ. Autor: HZS Středočeského kraje

Lensedly – Krátce po 14. hodině, ve středu 22. listopadu se začaly sjíždět postupně hasičské jednotky z řad profesionálů i dobrovolníků k ohlášenému požáru v truhlářské dílně v obci Lensedly v okrese Praha-východ. 

Operační důstojník k události vyslal šest jednotek.

O požáru dnes informoval Jaroslav Gabriel z HZS Středočeského kraje s tím, že po příjezdu na místo hasiči průzkumem zjistili rozvinutý požár stodoly o půdorysných rozměrech 15 × 7 metrů, upravené jako truhlářská dílna s nezbytným strojovým vybavením. V půdním prostoru asi osm metrů vysokého objektu, který přímo sousedí s rodinným domem, bylo uskladněno seno a další materiály.

ČTĚTE TAKÉ: Rozsáhlý požár zničil známý motorest na dálnici D10

Hasební zásah probíhal pomocí několika C proudů v dýchací technice z nastavovacích žebříků.

Hasiči současně rozebírali konstrukci, aby zefektivnili dodávku vody až na místa hoření. Požár byl lokalizován za hodinu od příjezdu první jednotky. Za necelou další hodinu ohlásil velitel zásahu likvidaci a jednotky se začaly postupně vracet na své základny.

„Na místě zůstali pouze domácí dobrovolní hasiči, kteří zajistí do čtvrtečního rána dohled. Při požáru nebyl nikdo zraněn. Přímé škody byly vyčísleny na 400 tisíc korun, uchráněné hodnoty částkou půl milionu,“ doplnil k dnešnímu požáru Jaroslav Gabriel a upřesnil, že aktuálně podle vyšetřovatele příčin požárů, je za vším nedodržení bezpečné vzdálenosti od topidla.

sim

Komentujte

avatar
  Subscribe  
Upozornit na