Domů Dopravní nehody Mezi obcemi Poličná a Branky se čelně střetla dvě vozidla, zraněni byli...

Mezi obcemi Poličná a Branky se čelně střetla dvě vozidla, zraněni byli čtyři lidé

0
Sdílet
Čelní střet dvou osobních vozidel na komunikaci mezi obcemi Poličná a Branky. Autor: HZS Zlínského kraje

Poličná / Branky – Mezi obcemi Poličná a Branky došlo v neděli 16. dubna k vážné dopravní nehodě, při které se střetla dvě vozidla. Nehoda si vyžádala zranění čtyř osob. Zasahující hasiči poskytovali předlékařskou i posttraumatic­kou pomoc.

Čelní střet dvou osobních vozidel na komunikaci mezi obcemi Poličná a Branky. Autor: HZS Zlínského kraje

O nehodě informoval krajský mluvčí zlínských hasičů Libor Netopil s tím, že po příjezdu na místo velitel jednotky upřesnil, že zraněny byly celkem čtyři osoby. Hasiči se připojili k zasahující posádce zdravotnické záchranné služby a pomohli s ošetřením některých zraněných. Poskytli také posttraumatickou pomoc oběma zraněným řidičům vozidel. Po příjezdu dalšího sanitního vozu záchranářů byli zranění postupně odvezeni k dalšímu ošetření a kontrole do nemocnice.

Hasiči zajistili místo nehody a zabezpečili havarovaná vozidla proti vzniku požáru.

„Po střetu vozidel došlo k většímu úniku provozních kapalina na komunikaci. Ten hasiči likvidovali pomocí sorbentů. Jedno z vozidel zůstalo po nehodě částečně ve strouze za krajnicí komunikace kde tekl menší potok. Hasiči z preventivních důvodů zahradili koryto a na hladinu umístili sorpční hady,“ upřesnil Netopil.

ČTĚTE TAKÉ: Renaulta ve Zlíne pohltily plameny. Zasahovaly dvě jednotky profesionálních hasičů

„Po zadokumentování nehody policisty hasiči vytáhli vraky vozidel pomocí navijáku svého vozidla na krajnici komunikace, kde je pak naložila odtahová služby,“ doplnil k nehodě mluvčí hasičů a doplnil, že po uklizení trosek a sorbentů z vozovky jednotka ukončila svůj zásah.

Autor: Jiří Berec

Komentujte

avatar
  Subscribe  
Upozornit na