Domů Hlavní zprávy O vyděšeného chlapečka, kterého nechala jeho matka samotného v Pardubickém bytě se...

O vyděšeného chlapečka, kterého nechala jeho matka samotného v Pardubickém bytě se postarali strážníci

0
Sdílet
Malý chlapec se psem, sám v bytě. Autor: Městská policie Pardubice.
Malý chlapec se psem, sám v bytě. Autor: Městská policie Pardubice.

Pardubice – Kolemjdoucí žena si v úterý 19. července všimla plačícího dítěte ve druhém patře nájemního domu v Pardubicích. Malý chlapec plakal, byl vyděšený a z okna volal svou matku. Kolemjdoucí žena na místo přivolala strážníky městské policie, ti okamžitě začali jednat.

O události informují sami strážníci pardubické městské policie na svých webových stránkách s tím, že malý hošíček klečel v okně druhého patra bytového domu. Oznamovatelka, která volala na tísňovou linku 156, městské policie o něj měla velkou starost, operační města proto na místo okamžitě vyslala hlídku, která uvedené informace potvrdila.

Strážníci s dítětem navázali kontakt

Chlapec plakal, volal maminku a řekl, že je sám doma. Najednou, jako by se zalekl, co všechno uvedl, přestal se strážníky úplně komunikovat a zavřel okno.

Muži zákona vstoupili do domu a nalezli dveře daného bytu. Z bytu se ozýval pouze štěkot psa. Operační města na místo přivolala PČR.

Strážníkům se podařilo zkontaktovat souseda, který jim uvedl, že v bytě bydlí žena s dětmi, které jsou mladší patnácti let. Jejich matku měl soused vidět naposledy před dvěma dny. Na místě byl přítomen i Asistent prevence kriminality, který kontaktoval OSPOD a zjistil, že uvedená rodina je v podezření ze zanedbávání péče o dítě. Strážníkům se podařilo znovu navázat komunikaci s chlapcem, který byl sám doma pouze se psem a zamčený zvenčí. Pod rohožkou strážníci nalezli klíče od bytu, které zde nechával starší sourozenec.

Hlídka Policie ČR, za přítomnosti nezúčastněné osoby a hlídky městské policie, byt nalezeným klíčem otevřela.

Nacházelo se zde pouze mladší z dětí spolu se psem. Z bytu se šířil silný zápach, byl zde značný nepořádek, psí výkaly, zbytky nedopalků, jídla a hromada špinavých věcí. Elektřina zde byla odpojena. Sociálním pracovníkem bylo rozhodnuto o převozu dítěte do zařízení pro děti vyžadující okamžitou pomoc. Pes byl strážníky odchycen a převezen do městského útulku. Policie byt uzamkla a klíče si převzala. Na dveřích bytu zanechali muži zákona vzkaz pro druhého syna. Soused byl požádán o součinnost, aby v případě, že do bytu dorazí jeho zbylí obyvatelé, informoval o této skutečnosti PČR.

V podvečerních hodinách prováděli strážníci opětovnou kontrolu místa a před uvedeným domem zjistili matku obou dětí. Ta hlídce uvedla, že druhý syn je u kamaráda. Strážníci proto kontaktovali pracovníky OSPOD, kteří požádali strážníky o to, aby chlapce zajistili do jejich příjezdu. I on byl převezen do zařízení, které poskytuje dětem okamžitou pomoc. Strážníci se poté věnovali další hlídkové činnosti.

Tato událost je nyní v šetření Policie ČR a OSPOD.

jb