Domů O nás

O nás

Zpravodajský server Události112.cz, vznikl v roce 2009-2010. Provozovala jej tehdy nezisková organizace Asociace řidičů zdravotnických záchranných služeb a Integrovaného záchranného systému ČR, o.s. ve spolupráci s firmou MediaShow GROUP, s.r.o. a ProSEO.cz  Jan Potůček, která zajišťovala technickou správu webu.

V průběhu let prošel server několika změnami a to především v grafické, ale také i obsahové části webu.

Zpravodajský server Události112.cz na svých stránkách publikuje dění záchranných složek IZS ČR, t.j. různé záchranné akce, dopravní nehody, mimořádné události, policejní pátrání, tzv. policejní svodky, požáry a hasičské i zdravotnické zásahy. Mimo jiné i klasické krimi zprávy a také obecné regionální zpravodajství.
Zpravodajský server Události112.cz pomáhá například Policii ČR, při pátrání po pohřešovaných nebo hledaných osobách v rámci medií (internetové mediální publikaci), dále pak zviditelňuje záslužnou, těžkou a náročnou činnost záchranných složek, tedy zdravotníků – záchranářů a profesionálních i dobrovolných hasičů či policistů a strážníků v rámci všech regionů České republiky.

Uvedeným vrcholným státním institucím děkujeme za podporu, při naší redakční mediální činnosti

Současným provozovatelem a vydavatelem internetového zpravodajského serveru Události112.cz je akreditovaný novinář, majitel mediální a reklamní agentury BJ-ExtraMedia – Jiří Berec, bývalý výkonný ředitel Asociace řidičů Zdravotnických záchranných služeb a Integrovaného záchranného systému ČR, o.s. pod MV-ČR do r. 2014.

Internetovému zpravodajskému serveru Události112.cz bylo přiděleno číslo Národní technické knihovny:
ISSN 2336-6524.

Události112.cz nabízejí svým čtenářům, také aktivní účast v internetovém zpravodajství a to formou aktivních iRedaktorů (live – zpravodajů), kteří elektronicky či telefonicky zasílají své natočené amatérské příspěvky do naší redakce, která je následně vyhodnotí, zpracuje a nebude-li to v rozporu s platnou právní legislativou České republiky, následně i publikuje přímo na webu v sekci Vaše zprávy – iRedaktor nebo v jiné naší příslušné rubrice.

Zpravodajství aktuálně publikujeme také na sociálních sítích facebook, twitter či Google+