Domů O nás

O nás

Zpravodajský server Události112.cz, vznikl v roce 2010. Provozovala jej tehdy nezisková organizace Asociace řidičů zdravotnických záchranných služeb a Integrovaného záchranného systému ČR, o.s. ve spolupráci s firmou MediaShow GROUP, s.r.o. a ProSEO.cz  Jan Potůček.

V průběhu let prošel server několika změnami a to především v grafické, ale také i obsahové části webu.

Zpravodajský server Události112.cz na svých stránkách publikuje dění záchranných složek t.j. různé záchranné akce, dopravní nehody, mimořádné události, policejní pátrání, a tzv. policejní svodky, požáry a hasičské zásahy. Mimo jiné i krimi zprávy a také obecné regionální zpravodajství. Zpravodajský server Události112.cz pomáhá například Policii ČR, při pátrání po pohřešovaných nebo hledaných osobách v rámci medií a internetové mediální publikace, dále pak zviditelňuje záslužnou, těžkou a náročnou činnost záchranných složek, tedy zdravotníků – záchranářů a hasičů v rámci České republiky. Nedílnou součástí je uveřejňování oficiální informací.

Současným provozovatelem a vydavatelem internetového zpravodajského serveru Události112.cz je akreditovaný novinář, majitel mediální agentury BJ-ExtraMedia – Jiří Berec, bývalý výkonný ředitel Asociace řidičů Zdravotnických záchranných služeb a Integrovaného záchranného systému ČR, o.s. pod MV-ČR do r. 2014.

Internetovému zpravodajskému serveru Události112.cz bylo přiděleno číslo Národní technické knihovny: ISSN 2336-6524.

Události112.cz nabízejí svým čtenářům také aktivní účast v internetovém zpravodajství a to formou aktivních iReportérů (live – zpravodajů), kteří elektronicky či telefonicky zasílají své natočené amatérské příspěvky do naší redakce, která je následně zpracuje a nebude-li to v rozporu s platnou právní legislativou České republiky následně i publikuje přímo na webu v sekci Vaše zprávy – iReportér – Vaše zprávy nebo v jiné naší rubrice.

Provozovatelem agentury JVPRESS je novinář, profesionální fotograf a fotoreportér Jan Vraný.

Mediálním partnerem v oblasti internetového zpravodajství je mostecká Mediální a tisková agentura JVPRESS – Jan Vraný,  která je dodavatelskou agenturou aktuálních zpráv, fotografií či videoreportáží, pro naše regionální internetové zpravodajství.

Zpravodajství aktuálně publikujeme také na sociálních sítích facebook, twitter či Google+