Domů Hlavní zprávy OBRAZEM: Nový rok začal na Mostecku požáry i úrazy od silvestrovské pyrotechniky

OBRAZEM: Nový rok začal na Mostecku požáry i úrazy od silvestrovské pyrotechniky

0
Sdílet
V Mostě hořelo osobní auto od světlice. Autor: Honza Vraný/JV PRESS
V Mostě hořelo osobní auto od světlice. Autor: Honza Vraný/JV PRESS

Mostecko – Vyhořelé osobní auto, požáry balkónů i vážné úrazy v obličeji a na rukou, takové byly první minuty roku 2017 na Mostecku. Silvestrovské oslavy s Novým rokem začaly totiž pro některé obyvatele neslavně.

Krátce po půlnoci tak měli plné ruce práce především profesionální hasiči v Mostě i v Litvínově a také policisté.

Patnáct minut po půlnoci vyjížděla profesionální jednotka litvínovských hasičů na janovské sídliště, kde v Luční ulici hořel balkón bytu panelového domu od vystřelené světlice.

Nesprávně odpálená petarda také zapálila vnitřek zaparkovaného osobního automobilu na parkovišti před domem na tř. Budovatelů. Tam jako první zasahovali policisté mostecké hlídkové služby a následně přivolaní profesionální hasiči z Mostu. Podle očitých svědků odpálená světlice prolétla bočním oknem do vnitřku automobilu. Následný požár zcela poškodil interiér vozu.

VIDEO: Silvestrovský požár osobního vozidla v Mostě

Silvestrovská pyrotechnika zapalovala balkón bytu nové výstavby také v Obrnicích. I tam vyjížděla profesionální jednotka hasičů. Na mosteckém sídlišti v ulici Františka Malíka pak záchranáři ošetřili muže, kterému petarda explodovala v ruce. S vážným poraněním musel být transportován do nemocnice. Záchranáři zasahovali také u zraněného muže v Braňanech, kterému měla silvestrovská pyrotechnika poranit obličej.

Silvestrovskou pohotovost tak drželi i dobrovolní hasiči z Braňan. Ti si na Nový rok stačili přiťuknout nealko šampaňským a zapálit si prskavky před garáží požární zbrojnice.

Autor:
Honza Vraný
JV PRESS
e-mostecko.cz