Domů Hlavní zprávy Noční požár zcela zničil chalupu a přilehlou stodolu v Havlovicích na Trutno...

Noční požár zcela zničil chalupu a přilehlou stodolu v Havlovicích na Trutno vsku

0
Sdílet
Požár chalupy a stodoly v Havlovicích. Foto: HZS ČR

  Trutnovsko –  V úterý dne 24.10. půl hodiny po půlnoci byl na operační středisko Královéhradeckých hasičů oznámen požár chalupy v obci Havlovice na Trutnovsku.

K události vyjeli profesionální hasiči z požární stanice Trutnov a dobrovolní hasiči z Havlovic, Úpice a Hajnice. Při příjezdu jednotek na místo byla již chalupa o půdorysných rozměrech asi desetkrát deset metrů a přilehlá stodola zcela v plamenech. Hasiči s těžkou mobilní technikou museli nejprve překonat náročný terén, protože objekt se nacházel v odlehlé lokalitě a příjezdová cesta byla bahnitá po deštivém počasí.

Po druhé hodině ranní měli již hasiči požár uhašený a následně už vyhledávali a dohašovali pouze skrytá ohniska. Na místo se dostavil hasičský vyšetřovatel, který ohledáním místa požáru a šetřením jeho příčiny zjistil, že požár vznikl na stropním trámu, který se nacházel v těsné blízkosti plechového kouřovodu kachlových kamen.

Dlouhodobým působením sálavého tepla došlo ke vznícení tohoto trámu a požár se následně rozšířil na dřevěnou stropní konstrukci a do půdního prostoru. Neblahou roli při pokročilém rozvoji požáru sehrála také skutečnost, že v době vzniku požáru se v budově ani její blízkosti nikdo nenacházel a svědek tak nahlásil událost až zhruba hodinu po samotném vzniku požáru.

Požárem byla zcela zničena celá chalupa, vnitřní vybavení objektu a také přilehlá stodola. Přímá škoda způsobená požárem byla předběžně odhadnuta na částku ve výši asi sedmi set tisíc korun. Při události nebyl nikdo zraněn. Na místě zůstala až do úterního rána místní jednotka hasičů z Havlovic, která zajišťovala dohled nad požářištěm.

Zdroj: Text: por. Libor Halouzka, DiS., mjr. Mgr. Ondřej Sezima  HZS Královéhradeckého kraje

Komentujte

avatar
  Subscribe  
Upozornit na