Domů Hlavní zprávy Noční požár v mladoboleslavském autosalonu napáchal škody kolem deseti milionů korun

Noční požár v mladoboleslavském autosalonu napáchal škody kolem deseti milionů korun

0
Sdílet
Noční požár v autosalonu napáchal škody za deset milionů korun. Autor: HZS Středočeského kraje

Mladá Boleslav – Požár v autosalonu FIAT v Mladé Boleslavi na třídě Václava Klementa vypukl v noci na čtvrtek. Operační důstojník k události vyslal profesionální hasiče ze stanice Mladá Boleslav se dvěma cisternami a žebříkem, podnikovou jednotku ŠKODA AUTO a.s. s jednou cisternou a jednotky SDH Kosmonosy a Mladá Boleslav-Podlázky, každou s cisternovým automobilem.

První jednotka profesionálních hasičů HZS Mladá Boleslav byla na místě pět minut po ohlášení události. Průzkumem bylo zjištěno, že požárem je zasažena výstavní hala se šesti novými vozy. Hasiči v dýchací technice dostali plameny pod kontrolu vysokotlakým proudem a jedním C proudem v krátké chvíli, takže v 1:38 hodin mohl velitel zásahu ohlásit operačnímu středisku lokalizaci. Následně byl objekt pomocí přetlakové ventilace odvětrán.

Na místě zůstala dobrovolná jednotka z Kosmonos, která zajistila dohlídku do ranních hodin. Kolem půl deváté byli dobrovolní hasiči odesláni velitelem čety HZS Mladá Boleslav na základnu. Požářiště bylo za přítomnosti vyšetřovatele požárů zkontrolováno termokamerou a předáno Polici ČR. Zároveň byla ohlášena likvidace požáru.

Vyšetřování události bude pokračovat v průběhu svátečního dne za účasti expertů Technického ústavu požární ochrany Praha a kriminální policie. Předběžná škoda byla vyčíslena na deset milionů korun, uchráněné hodnoty částkou pět milionů korun.

PSALI JSME: Požár motorky v Praze 4 hasila jednotka z centrální stanice, příčinu zkoumá vyšetřovatel

Autor: por. Ing. Ladislav Holomčík
tiskový mluvčí HZS Středočeského kraje

Komentujte

avatar
  Subscribe  
Upozornit na