Domů Hlavní zprávy Noční bouřky zaměstnali také hasiče v Olomouckém kraji, vyjížděli k více než...

Noční bouřky zaměstnali také hasiče v Olomouckém kraji, vyjížděli k více než 100 zásahům

0
Sdílet
Zásah hasičů v Olomouckém kraji, v souvislosti s nočními bouřkami. Autor: HZS Olomouckého kraje

Olomoucký kraj – Ve čtvrtek 10. srpna těsně před čtvrtou hodinou ranní se Olomouckým krajem prohnalo několik velmi silných bouřek. Hasiči měli do 7. hodiny ráno hlášeno už více než 90 událostí v souvislosti s bouřkami. Informovala o tom krajská mluvčí olomouckých hasičů Vladimíra Hacsiková.

„Šlo především o popadané stromy a větve na komunikacích a na nájezdech na dálnici D35, v několika případech spadl strom na dráty elektrického vedení, přístavky u rodinných domů nebo auta,“ upřesnila Hacsiková.

Hasiči řešili téměř stovku událostí spojených s bouřkou a silným větrem v Libereckém kraji

Ve třech případech zasahovali hasiči také u popadaných stromů na železniční trati (na Konicku a Olomoucku).

Hasiči jsou stále v terénu (stav v 7:00 hodin) a likvidují také několik utržených nebo uvolněných střešních krytin.

Nejvíce výjezdů evidujeme na Olomoucku, Prostějovsku a Mohelnicku. Přímo v Mohelnici vítr poškodil střechu výrobní firmy, v Unčovicích se uvolnila asi polovina střechy hangáru.

V Hněvotíně se uvolnila střešní krytina na rodinném domě o rozměrech asi 10 × 20 m a spadla na auto. Také v Lošticích vítr poškodil plechovou střechu rodinného domu.

Zásah hasičů v Olomouckém kraji, v souvislosti s nočními bouřkami. Autor: HZS Olomouckého kraje

Aktuálně hasiči zasahují v Bílé Lhotě – Řimicích, kde vítr odnesl střechu domu. Na místo míří hasiči s plachtami a budou střechu provizorně přikrývat.

„V souvislosti s bouřkou řešili hasiči také jednu dopravní nehodu. Na Přerovsku v Teplicích nad Bečvou narazilo osobní auto do spadlého stromu. Auto skončilo částečně v příkopu, nikomu se ale naštěstí nic nestalo,“ doplnila mluvčí krajských hasičů.

Aktualizováno: 10. srpna, 8.50 hodin. Hasiči v Olomouckém kraji řešili už téměř 140 událostí v souvislosti s dnešní ranní bouřkou.

„V terénu je aktuálně asi 20 jednotek hasičů, které stále odstraňují popadané stromy a větve na komunikacích, na drátech elektrického vedení a také autech,“ sdělila mluvčí hasičů Vladimíra Hacsiková.

Hasiči v Ústeckém kraji měli kvůli noční bouřce plné ruce práce

„Uvolněné nebo stržené střešní krytiny na rodinných domech a výrobních halách na několika místech našeho kraje jsou již vyřešené, hasiči provizorně objekty zakryli plachtami a opáskovali,“ doplnila k hasičským zásahům v souvislosti s nočními bouřkami a přívalovým deštěm, tisková mluvčí olomouckých hasičů.

 

Komentujte

avatar
  Subscribe  
Upozornit na