Domů Dopravní nehody Nezvládl řízení v levotočivé zatáčce na Tachovsku, řidič i jeho spolujezdkyně skončili...

Nezvládl řízení v levotočivé zatáčce na Tachovsku, řidič i jeho spolujezdkyně skončili v péči záchranářů

0
Sdílet
Dopravní nehoda opilého řidiče na Tachovsku. Foto: Policie ČR / Autor: U112.cz, redakce*

Tachovsko – Byl opilý „Jak zákon káže,“ přesto neváhal usednout za volant svého osobního vozidla. Situace nemohla dopadnout jinak, než-li vážnou dopravní nehodou.

Opilý řidič i jeho 41 letá spolujezdkyně po nehodě skončili v péči přivolaných záchranářů.

O nehodě dnes informovala tachovská policejní mluvčí  Dagmar Jiroušková s tím, že policisté s řidičem provedli na místě dechovou zkoušku, při které přístroj naměřil přes tři promile alkoholu. Údajně měl pít až po nehodě.

K nehodě došlo na silnici č. II/200 u obce Čečkovice. Uvedeným úsekem jel opilý řidič ve směru od Nové Hospody na Bor, kde nezvládl řízení svého vozidla a následně havaroval. Podle policie se jednalo o 54letého cizince.

„Z dosavadního šetření vyplývá, že řidič nepřizpůsobil rychlost jízdy stavu a povaze komunikace, na mokrém povrchu vozovky nezvládl řízení a auto uvedl do smyku. Následně havaroval vlevo mimo komunikaci, kde se auto otočilo přes střechu a zůstalo ležet na levém boku. Při dopravní nehodě byl zraněn řidič i jeho 41letá spolujezdkyně. Oba byli na místě ošetřeni záchrannou službou bez dalšího léčení. Policisté s řidičem provedli dechovou zkoušku, která byla pozitivní.

Přístroj naměřil 3,14 a 3,30 promile alkoholu.

Na základě pozitivních dechových zkoušek byl řidič převezen na lékařské vyšetření a odběr krve,“ vysvětlila policejní mluvčí Dagmar Jiroušková a doplnila, že řidič uvedl, že alkohol požil až následně po nehodě, což potvrdí nebo vyloučí rozbory odebrané krve. Kromě toho policisté zjistili, že vozidlo Hyundai má přes půl roku neplatnou technickou kontrolu, levá zadní pneumatika na vozidle, že je poškozená a nemá ani dezénové drážky.

„Řidič ke kontrole nepředložil řidičský průkaz s tím, že jej zapomněl „údajně“ doma. Policisté se dopravní nehodou i nadále zabývají a zjišťují i to, zda řidič je skutečně držitelem řidičského oprávnění,“ doplnila k nehodě opilého řidiče mluvčí policie.

-jb