Domů Hlavní zprávy NEŠTĚSTÍ: Na Nechranické přehradě zemřel starší surfař i přes bleskovou pomoc hasičů...

NEŠTĚSTÍ: Na Nechranické přehradě zemřel starší surfař i přes bleskovou pomoc hasičů a záchranné služby

0
Sdílet
Záchranná akce u Nechranické přehrady. Autor: Hasiči Kadaň
Záchranná akce u Nechranické přehrady. Autor: Hasiči Kadaň

Chomutovsko – Tragicky skončilo v pondělí pro staršího muže surfování na Nechranické přehradě na Chomutovsku. Muž při vodním sportu totiž spadl do vody. Na pomoc mu vyjeli přivolaní hasiči, kteří tonoucího se surfaře posléze vytáhli z vody na břeh.

Hasičům ani přivolaným záchranářům, kteří okamžitě zahájili resuscitaci, se ale bohužel nepodařilo sportovce přivést zpět k životu. Tragickou událost na Nechranické přehradě potvrdila krajská policejní mluvčí Šárka Poláčková. Starší muž na přehradě surfoval ještě s dalšími dvěma sportovci.

O zásahu informovali na svém facebookovém profilu kadaňští hasiči. „Na místě události jsme provedli nalodění a neodkladně jsme začali pátrat na hladině. Nalezení osob se nám podařilo během malé chvilky. Jedna osoba v bez vědomí a další dvě komunikovaly. Zraněný byl naložen a odvezen na břeh, další dvě osoby byly zajištěny na hladině a vyčkaly na druhý obrat člunu. Na břehu jsme zahájili resuscitaci doprovázenou dýcháním ambu vakem a kyslíkem. Dále se k nám přidala posádka ZZS Kadaň a nadále jsme pokračovali společně. Bohužel i přes veškerou snahu a cca 3/4 hodinovou masáž se nám nepodařilo zraněnou osobu zachránit,“ uvedli hasiči.

Příčinu úmrtí určí nařízená pitva a okolnosti tragédie vyšetřují kriminalisté. Na zásahu se podíleli také: jednotka HZS Chomutov, Jednotka HZP DNT a Policie ČR.

Autor:
Honza Vraný
JV PRESS
e-chomutovsko.cz