Domů Hlavní zprávy Němečtí studenti – záchranáři mají stáž u zdravotnických záchranářů v Děčíně a...

Němečtí studenti – záchranáři mají stáž u zdravotnických záchranářů v Děčíně a Ústí nad Labem

0
Sdílet
Stáž německých studentů – záchranářů v Děčíně a v Ústí nad Labem. Autor: ZZS UK

Děčín / Ústí nad Labem – V rámci mezinárodní spolupráce navštívili v těchto dnech zdravotnické záchranáře v Děčíně a v Ústí nad Labem, jejich kolegové studenti Zemské záchranářské školy v Drážďanech. Společně, tak procházeli postupy neodkladné resuscitace, poskytování první pomoci a také si němečtí kolegové prohlédli výjezdové základny a vybavení záchranářů Zdravotnické záchranné služby Ústeckého kraje.

O vzájemné, mezinárodní stáži záchranářských studentů informuje Zdravotnická záchranná služby Ústeckého kraje na svých webových stránkách s tím, že v rámci projektu „Podpora přeshraniční spolupráce a vzdělávání v oblasti zdravotnických záchranných služeb“ hostovali ve dnech 7. – 8. března letošního roku na výjezdové základně v Děčíně a v Ústí nad Labem studenti 2.ročníku Zemské záchranářské školy v Drážďanech.

V Děčíně se Richard Bauersachs a Timmi Jahn společně se svými českými kolegyněmi, studentkami Vyšší a střední školy zdravotnické v Ústí nad Labem Michaelou Válkovou a Adélou Karáskové zapojili do běžného pracovního dne. Seznámili se s naším vybavením v sanitkách, některými postupy a účastnili se i několika výjezdů posádek RZP.

FOTOGALERIE: Němečtí studenti na stáži u svých českých kolegů 

„Společně jsme překonali jazykovou bariéru, vzájemně jsme komunikovali jak v angličtině, tak v němčině, ale i češtině. Společně jsme usoudili, že nám to šlo poměrně obstojně,“ uvedli záchranáři na svém webu.

Cílem tohoto projektu je zlepšení spolupráce zdravotnických záchranných služeb v ČR a Sasku za účelem zajištění vyšší kvality a efektivity poskytování zdravotnických služeb v blízkosti hranic.

Autoři: Jiří Berec (red.)
& ZZS Ústeckého kraje

Komentujte

avatar
  Subscribe  
Upozornit na