Domů Dopravní nehody Německého řidiče postihl v Litvínově za volantem infarkt, s autem skončil v...

Německého řidiče postihl v Litvínově za volantem infarkt, s autem skončil v tramvajovém kolejišti

0
Sdílet
Německého řidiče postihl infarkt a s autem skončil v kolejišti. Autor: Honza Vraný / JV Press

Litvínov – Jednašedesátiletého německého řidiče postihl za jízdy náhlý srdeční kolaps. S autem muž vylétl ze silnice, přejel do protisměru a vjel na tramvajové kolejiště poblíž litvínovského dopravního podniku.

Bezvládné tělo řidiče vytáhli z havarovaného auta náhodní svědci.

Hlídka litvínovských strážníků byla na místě nehody do třiceti vteřin a pomocí  automatického externího defibrilátoru muže úspěšně resuscitovala.

Poté si řidiče převzala do péče přivolaná Zdravotnická záchranná služba. Operační důstojník litvínovských strážníků Ladislav Strkáč k události řekl, že hlídka litvínovských strážníků naštěstí byla poblíž a její blesková pomoc zachránila řidiči život. Na masáži srdce se přitom společně podíleli strážníci a státní policisté, kteří se střídali v resuscitaci do příjezdu záchranářů.

Na místě zasahovali i státní policisté, kteří spolu se strážníky řídili v místě karambolu dopravu.

U nehody zasahovala také profesionální jednotka litvínovských hasičů, která zajistila automobil proti požáru a pomohla uklidit místo kolem karambolu. Automobil poté z kolejiště vyprostila odtahová služba. Po dobu zásahu a vyšetřování celé nehody byl tramvajový provoz ve směru z Litvínova na Most uzavřen.

Mluvčí krajské záchranky Prokop Voleník dodal, že německého řidiče posléze sanitka transportovala do ústecké Masarykovy nemocnice na specializované oddělení.

AKTUALIZUJEME: To jsou oni. Litvínovští strážníci Jan Strouhal a Václav Sinkule zachránili život zkolabovanému řidiči

JV PRESS_fotos
Litvínovští strážníci Jan Strouhal a Václav Sinkule zachránili pomocí AED lidský život. Foto: MP Litvínov (JV press).

Strážníci Městské policie v Litvínově Jan Strouhal a Václav Sinkule se v pondělí dopoledne zásadně podíleli na záchraně lidského života, když dorazili spolu se státními policisty na místo nehody po asi třiceti vteřinách a k rychlé resuscitaci řidiče, kterého za jízdy postihl srdeční kolaps.

Strážníci použili přístroj automatický extrení defibrilátor AED. Díky němu u řidiče obnovili základní životní funkce a zachránili mu tím život.

Jejich bleskový zásah ocenili také přivolaní záchranáři, kteří si řidiče poté převzali a muže odvezli do ústecké nemocnice.  Není to první případ, kdy díky přístroji AED strážníci v Litvínově zachránili lidský život!

Autor: 
Honza Vraný
e-mostecko.cz