Domů Dopravní nehody V Šenově u Nového Jičína spadl vysokozdvižný vozík na jeho řidiče, ten...

V Šenově u Nového Jičína spadl vysokozdvižný vozík na jeho řidiče, ten utrpěl mnohočetná poranění

0
Sdílet
Lékařské posádky Randez-vouz Zdravot. záchranné služby, ilustrační foto. Autor: archiv ZZS MsK

Novojičínsko – K vážnému pracovnímu úrazu vyjížděli zdravotničtí záchranáři v pátek 21. dubna do Šenova na Novojičínsku, kde řidič vysokozdvižného vozíku vykládal z kamionu náklad, přičemž i se strojem spadl z korby kamionu. Při pádu se vysokozdvižný vozík převrátil přímo na jeho řidiče a způsobil mu mnohočetná poranění. Muž následně upadl do bezvědomí.

O události informoval krajský tiskový mluvčí moravskoslezské záchranky Lukáš Humpl s tím, že na pomoc vážně zraněnému muži ihned vyjely posádky lékařská rendez-vous z Fulneku a zdravotnická –  rychlé zdravotnické pomoci z Kopřivnice.

Čtyřiašedesátiletý muž překládal materiál pomocí vysokozdvižného vozíku, přičemž i se strojem spadl z korby kamionu.

„Při pádu a následném nárazu na betonovou zem utrpěl poranění hlavy a záhy upadl do bezvědomí a bezdeší. Pod vedením operátora Zdravotnické záchranné služby zahájili svědkové poskytování základní první pomoci, a to včetně srdeční masáže. V okamžiku příjezdu našich posádek nejevil postižený stále žádné známky života a týmy záchranářů proto pokračovaly ve snaze o jeho záchranu tzv. rozšířenou resuscitací. Zajistily postiženému dýchací cesty a řízenou ventilaci, přístrojem prováděnou nepřímou srdeční masáž a nezbytné léky. Po přibližně patnácti minutách se jim podařilo obnovit krevní oběh a po dalších provedených úkonech mohly posádky záchranné služby přikročit k transportu zraněného do ostravské Fakultní nemocnice,“ doplnil k dramatické události mluvčí záchranářů.

Ve velmi vážném stavu byl předán na oddělení tamního urgentního příjmu.

Nehodou se začala zabývat Policie ČR, která nyní zjišťuje, zda nedošlo k nějakému porušení bezpečnosti práce a podobně.

PSAL JSME: Záchranáři zasahovali u dvou vážných pádů z výšky v Karviné a Novém Jičíně

Autor: Jiří Berec

 

Komentujte

avatar
  Subscribe  
Upozornit na