Domů Dopravní nehody Nehoda vlaku s nákladním vozem v Želechovicích nad Dřevnicí si vyžádala několik...

Nehoda vlaku s nákladním vozem v Želechovicích nad Dřevnicí si vyžádala několik zranění

0
Sdílet
Nehoda vlaku s nákladním vozem v Želechovicích nad Dřevnicí si vyžádala několik zranění. Autor: HZS Zlínského kraje

Želechovice nad Dřevnicí – V pondělí 13. listopadu, krátce po půl osmé ráno došlo v Želechovicích nad Dřevnicí ke střetu nákladního automobilu s osobním vlakem. Nehoda si vyžádala několik zraněných osob a zásah všech složek IZS.

O nehodě dnes aktuálně informoval Pavel Řezníček z HZS Zlínského kraje s tím, že první jednotka profesionálních hasičů, byla na místě do šesti minut. Jak bylo zjištěno, na železničním přejezdu se střetl nákladní kontejnerový automobil Volvo s projíždějícím osobním vlakem. Řidiče nákladního vozu nebylo nutné vyprošťovat a se zraněním si jej převzala posádka zdravotnické záchranné služby.

Ve vlaku, kde v době nehody cestovalo celkem 52 osob, došlo ke zranění jedné dospělé osoby a jednoho dítěte. Po prvotním ošetření byli odvezeni do nemocnice.

„Zdemolovaný automobil byl zajištěn proti nebezpečí vzniku požáru a uniklé provozní kapaliny byly zachyceny pomocí speciálních sorpčních látek,“ doplnil Pavel Řezníček z HZS Zlínského kraje a upřesnil, že po příjezdu jednotky hasičů SŽDC jim bylo místo havárie předáno a jednotka HZS kraje se v 9:44 hodin vrátila zpět na svou základnu.

Příčiny nehody jsou nyní v šetření Policie ČR a také Drážní inspekce.

PSALI JSME: V Adolfovicích se střetla dvě vozidla, na místě čtyři zraněné osoby. Zasahovat musel i vrtulník záchranářů

-jb, red.

Komentujte

avatar
  Subscribe  
Upozornit na