Domů Dopravní nehody Ve Velkých Albrechticích vyprošťovali hasiči těžkou technikou havarovaný automobil Seat

Ve Velkých Albrechticích vyprošťovali hasiči těžkou technikou havarovaný automobil Seat

0
Sdílet
Ve Velkých Albrechticích skončil pod mostem v řece Seat. Autor: HZS MsK

Velké Albrechtice – Krátce po osmé hodině ranní ve středu 22. února zasahovali profesionální hasiči s těžkou technikou ve Velkých Albrechticích, kde osobní vozidlo Seat skončilo po karambolu pod mostem místního potoka. Vyprostit jej musel přijet hasičský speciál BIZON. 

Z auta ve vodě na střeše unikly dvě cestující, jedna z nich byla zraněná a následně skončila v péči přivolaných záchranářů.

O nehodě Seatu informoval krajský mluvčí moravskoslezských hasičů  Petr Kůdela s tím, že z havarovaného Seatu nic do vodního toku neunikalo (hasiči povolali na místo i pracovníka státního podniku Povodí Odry), hasiči preventivně postavili na říčce Bílovce nornou stěnu a měli připraven speciální nasákavý sorbent.

DOPORUČUJEME: Digitální IT kancelář made in Google je stále s vámi

Ve Velkých Albrechticích skončil pod mostem v řece Seat. Autor: HZS MsK

„Po zdokumentování nehody, kdy měli hasiči čas si promyslet postup, k autu i životnímu prostředí co nejšetrnější, potáhla hydraulická ruka Bizona Seat opatrně po dně ven z mostního úkrytu. Auto až nečekaně jednoduše bez dalšího poškození střechy sklouzlo do otevřeného prostoru, kde už mohli hasiči navázat hydraulickou ruku Bizona na několika místech a pak seat otočili ještě ve vzduchu nad vodou na bok. Pak jej hydraulická ruka přepravila na okraj silnice a postavila na kola. Později jej odvezlo vozidlo odtahové služby,“ upřesnil Kůdela.

Ve Velkých Albrechticích skončil pod mostem v řece Seat. Autor: HZS MsK

Během tohoto zásahu uniklo z havarovaného auta do vody jen minimum nečistot.

„Hasiči je zachycené nornou stěnou zasypali na vodní hladině sorbentem a lopatou shrnovali do igelitového pytle. Nakonec ještě prozkoumali dno Bílovky kolem místa nehody. Podařilo se jim vylovit několik menších částí seatu i osobní věci cestujících,“ doplnil k nehodě mluvčí hasičů.

 

-jb,red.

 

Komentujte

avatar
  Subscribe  
Upozornit na