Domů Dopravní nehody Na Olomoucku došlo ke smrtelné nehodě na D35 při střetu náklaďáku s...

Na Olomoucku došlo ke smrtelné nehodě na D35 při střetu náklaďáku s autojeřábem

0
Sdílet
Tragická nehoda na D35. Autor: HZS Olomouckého kraje

Loštice – Tragickou dohru měl ve čtvrtek střet nákladního automobilu a autojeřábu na 237. kilometru dálnice D35 u Loštic ve směru na Olomouc. Řidič nákladního automobilu při nehodě utrpěl zranění, kterým na místě podlehl. Nákladní vozidlo navíc převáželo dusičnan amonný, který se při nehodě rozsypal na pozemní komunikaci.

Informoval o tom Jan Ondruch z HZS Olomouckého kraje s tím, že na místo tragické dopravní nehody vyjely profesionální jednotky ze stanice Zábřeh a Litovel spolu s jednotkami SDH obcí Mohelnice a Loštice.

ČTĚTE TAKÉ: V Praze se střelo osobní vozidlo s nákladním a dodávkou, na místě tři zranění lidé

Pro likvidaci dopravní nehody byl povolán vyprošťovací automobil ze stanice Prostějov. Po dobu likvidačních prací byla dálnice D35 ve směru na Olomouc uzavřena.

Hasiči likvidovali  následky dopravní nehody, kdy se podíleli na úklidu pozemní komunikace od rozsypaného nákladu (granulovaného dusičnanu amonného) převáženého nákladním automobilem.

S využitím vyprošťovacího automobilu byla odklizena zcela zdemolovaná kabina a pomocí sorbentu byl zlikvidován únik provozních kapalin.

Autor: Honza Vraný

Komentujte

avatar
  Subscribe  
Upozornit na