Domů Dopravní nehody V České Lípě se střetl linkový autobus MHD s osobním vozidlem, tři...

V České Lípě se střetl linkový autobus MHD s osobním vozidlem, tři osoby se zranily

0
Sdílet
Ranní nehoda autobusu a Škody Fabie v České Lípě (Svárov). Autor: Policie ČR

Česká Lípa/Svárov – Ve čtvrtek 9. února v ranních hodinách se v České Lípě – lokalitě Svárov střetl na křižovatce linkový autobus s právě projíždějícím osobním vozidlem. Jedna z cestujících v autobuse se při nehodě zranila a skončila v péči záchranářů, stejně jako osádka osobního vozidla. Informovala o tom krajská mluvčí liberecké policie  Ivana Baláková. 

„Dnes kolem půl šesté nad ránem se v křižovatce ulic Partyzánská a Česká v lokalitě Svárov v České Lípě střetl autobus městské hromadné dopravy s osobním vozidlem značky Škoda Fabia. Stalo se to potom, co si řidič autobusu nevšiml, že je předjížděn Fabií a odbočil ze svého jízdního pruhu vlevo,“ uvedla mluvčí policie.

„Při střetu utrpěla blíže nespecifikované zranění 53letá cestující z autobusu, kterou sanitní vůz zdravotnické záchranné služby převezl na ošetření do nemocnice. Míru viny na dopravní nehodě u jednotlivých účastníků policisté zjišťují,“ upřesnila.

Nehoda linkového autobusu v České Lípě, lokalitě Svárov. Autor: Policie ČR

„Dopravní policisté dnes vyjeli k dopravní nehodě s účastí autobusu potom ještě jednou, ta se stala na českolipském sídlišti Sever. Zde řidič zájezdového autobusu vjížděl z ulice Severní do ulice Okružní a přitom nedal přednost v jízdě osobnímu vozidlu značky Škoda Fabia, které sem přijíždělo zprava po Okružní ulici. Následný střet s autobusem fabii odhodil na zábradlí. Dvě lehce zraněné osoby z osobního vozidla pak museli zdravotníci na místě ošetřit a hmotnou škodu na obou dopravních prostředcích policisté odhadli na nejméně 130 000 korun,“ doplnila k ranní nehodě policejní mluvčí Ivana Baláková.

 

-jb

Komentujte

avatar
  Subscribe  
Upozornit na