Domů Dopravní nehody U Horek ve směru na Dolní Kalnou havaroval kamion, řidiče museli hasiči...

U Horek ve směru na Dolní Kalnou havaroval kamion, řidiče museli hasiči z kabiny vyprostit

0
Sdílet

Dolní Kalná – Na silnici z Čisté u Horek ve směru na Dolní Kalnou na Trutnovsku došlo z pondělí na úterý 28. února k vážné dopravní nehodě kamionu, který z dosud nezjištěných příčin vyjel ze silnice a skončil v lesním porostu. Řidič se při nehodě zranil.

O noční nehodě informovala dnes krajská mluvčí hasičů Martina Žahourková s tím, že návěs s převáženými kůžemi se převrátil na bok a vysypal. Na místo události vyjeli v 00:39 hodin profesionální hasiči z Nové Paky, liberecké Jilemnice a dobrovolní hasiči z Hostinného.

Řidič zůstal uvězněný v kabině tahače. Hasiči ho během několika minut vyprostili a poskytli nezbytnou předlékařskou péči.

„Po příjezdu záchranářů byl předán do jejich péče. Z poškozených nádrží kamionu došlo k úniku pohonných hmot. Hasiči museli kvůli lepšímu přístupu k vozidlu a nádržím prořezat křoviny,“ upřesnila Žahourková.

Dopravní nehoda kamionu – hasiči poskytují předlékařskou péči zraněnému řidiči. Autor: HZS Královéhradec­kého kraje

„Poté hasiči přečerpali do speciálních nádob a barelů naftu z obou nádrží. Zajištění vysypaného nákladu i vyproštění vozidla z příkopu si zajistila sama přepravní firma,“ doplnila k nehodě mluvčí hasičů.

Příčiny nehody šetří Policie ČR.

ZAUJALO NÁS: Digitální IT kancelář made in Google je stále s vámi

Autor: Jiří Berec

Komentujte

avatar
  Subscribe  
Upozornit na