Domů Dopravní nehody Zlínské hasiče zaměstnaly dvě dopravní nehody, které se udály téměř naráz

Zlínské hasiče zaměstnaly dvě dopravní nehody, které se udály téměř naráz

0
Sdílet
Hasiči vytahují jedno z havarovaných vozidel. Autor: HZS Zlínského kraje

Zlínsko – Dvě dopravní nehody během jedné hodiny zaměstnaly zlínské profesionální hasiče, kteří do akce povolali také speciální vyprošťovací vozidlo. Informuje o tom mluvčí zlínských hasičů Libor Netopil.

Profesionální hasiči z centrální stanice Zlín njprve vyjížděli k hlášené dopravní nehodě, ke které došlo na komunikaci ze Slušovic směrem na obec Trnava. Osobní vozidlo zn. Suzuki tam skončilo převrácené na střeše v korytě potoka.

Řidič vyváznul z nehody bez zranění. Na místě nedošlo ani k žádnému úniku provozních kapalin. Velitel zásahu povolal na místo jednotku ze stanice Otrokovice s vyprošťovacím automobilem. Po jeho příjezdu bylo vozidlo bez komplikací z koryta vytaženo.

Hasiči následně ukončili zásah a připravili se k odjezdu na své stanice. Tam ale nedojeli. Prakticky hned po odjezdu z místa prvního zásahu byly obě jednotky operačním důstojníkem nasměrovány k obci Kašava, kde měla bourat dvě osobní vozidla. Podle oznamovatele došlo při nehodě ke zranění osob a jedno auto skončilo převrácené v příkopu.

Vzhledem k tomu, že obec Kašava je od Slušovic vzdálená jen několik kilometrů, byli hasiči na místě události za pár minut.

Po příjezdu velitel zásahu upřesnil, že došlo k nehodě pouze jednoho vozidla. To skončilo převrácené za svodidly pod úrovní komunikace. Druhé vozidlo patřilo svědkům nehody, kteří pomohli řidiči a jeho spolujezdkyni z převráceného auta. Spolujezdkyně utrpěla při nehodě zranění a byla předána do další péče posádce zdravotnické záchranné služby.

Hasiči zajistili místo nehody a havarované vozidlo proti vzniku požáru a úniku provozních kapalin. Po zadokumentování nehody policisty se znovu dostal ke slovu vyprošťovací automobil, který vozidlo z příkopu vyzvedl zpět na komunikaci.

-jv

 

Komentujte

avatar
  Subscribe  
Upozornit na