Domů Dopravní nehody Hasiči vyprošťovali řidiče na Opavsku z havarované fabie, která skončila na střeše

Hasiči vyprošťovali řidiče na Opavsku z havarované fabie, která skončila na střeše

0
Sdílet
Hasiči zasahují u nehody. Autor: HZS Moravskoslezského kraje

Opavsko – Dvě jednotky hasičů zasahovaly v Háji ve Slezsku, místní části Smolkov (okres Opava), u nehody osobního automobilu Škoda Fabia Combi, který skončil v příkopu na střeše, opřen o plot a hlavní uzávěr plynu. Hasiči museli z auta opatrně vyprostit zraněného a zaklíněného řidiče, pak vytáhli na silnici i havarovanou fabii.

DOPORUČUJEME: Digitální IT kancelář made in Google je stále s vámi

Informuje o tom por. Mgr. Petr Kůdela z HZS Moravskoslezského kraje s tím, že operační středisko hasičů bylo o nehodě mezi Smolkovem a Chabičovem informováno ve čtvrtek zhruba ve čtvrt na jedenáct. Do Smolkova vyjela jednotka Hasičského záchranného sboru Moravskoslezského kraje (HZS MSK) ze stanice Opava dvěma vozidly, společně s ní jednotka dobrovolných hasičů z Hrabyně.

Hasiči zabezpečili havarovanou fabii před případným požárem. Z auta ještě na střeše v příkopu vyprostili staršího řidiče – s pomocí hydraulických nůžek a hydraulické stojky – a předali týmu ZZS MSK. Muž byl při vyprošťování při vědomí a komunikoval.

Fabii pootočili hasiči ještě v příkopu na kola a navijákem ze zásahového vozidla ji vytáhli na silnici. Na menší únik provozních kapalin na silnici a chodník použili nasákavý sorbent. Asistovali při naložení havarované fabie na vozidlo odtahové služby.

-jv

Komentujte

avatar
  Subscribe  
Upozornit na