Domů Dopravní nehody Nehoda dvou kamionů u nadjezdu přes železniční trať za obcí Břest na...

Nehoda dvou kamionů u nadjezdu přes železniční trať za obcí Břest na Kroměřížsku zaměstnala hasiče

0
Sdílet
Nehoda dvou nákladních vozidel u nadjezdu přes železniční trať za obcí Břest na Kroměřížsku zaměstnala hasiče. Autor: HZS Zlínského kraje

Břest – V pondělí 20. listopadu, od 6:23 hodin zasahovali hasiči u nehody dvou nákladních vozidel u nadjezdu přes železniční trať za obcí Břest na Kroměřížsku. Oba řidiči vyvázli naštěstí bez zranění. Informoval o tom dnes Roman Žemlička z HZS Zlínského kraje.

Hasiči průzkumem zjistili, že na silniční komunikaci na nadjezdu je náledí. V prostoru mezi nadjezdem a křižovatkou ve směru na obec Žalkovice, byly mimo silniční komunikaci dva nákladní automobily. Řidiči nebyli zraněni. Jeden nákladní automobil měl utrženou palivovou nádrž o velikosti 550 litrů nafty.

Druhý blokoval návěsem jeden jízdní pruh.

„Z poškozené nádrže nafta vytékala do půdy a do vodoteče. Hasiči vodoteč přehradili a uniklou naftu zasypali sypkou sorpční látkou. Dále provedli protipožární opatření,“ upřesnil Žemlička.

Na místo se dostavila Policie České republiky, zástupce Odboru životního prostředí města Kroměříž a pracovníci společnosti Správa a údržba silnic Zlínska s.r.o,. Příslušníci policie s ohledem na bezpečnost zasahujících hasičů odkláněli dopravu na objízdnou trasu. Silnice v místě nehody byla oboustranně uzavřena.

Z DOPRAVY – AKTUÁLNĚ: Řidička dostala s vozidlem v Němčicích smyk, utrpěla vážná zranění. Do nemocnice ji musel transportovat vrtulník

„Na nadjezdu v době likvidačních prací došlo k nehodě dodávkového vozu Citroen. Řidič opět nebyl zraněn. Uniklé provozní kapaliny hasiči zasypali sypkým sorbetem,“ doplnil k ranní nehodě Roman Žemlička z HZS Zlínského kraje.

Vyproštění poškozených nákladních vozidel se zajišťují majitelé přepravních společností.

-jb

Komentujte

avatar
  Subscribe  
Upozornit na