Domů Z regionu Vysočina Nažraná baba s malým dítětem měla přes tři promile

Nažraná baba s malým dítětem měla přes tři promile

0
Sdílet
158 - Policie ČR, ilustrační foto. Autor: archiv redakce Udalosti112.cz / j.B.

Vysočina – V sobotu 14. října vyjela policejní hlídka před pátou hodinou večer do obce Brtnice, kde se dle oznámení přijatého na lince 158 měli v blízkosti restauračního zařízení pohybovat dva značně opilí lidé, z nichž u jednoho bylo zjevné, že je mladistvý.

Po příjezdu na místo policisté zjistili, že se jedná o devětačtyřicetiletou ženu a mladistvého chlapce. Ženě policisté při dechové zkoušce naměřili hodnotu 3,14 promile alkoholu, hoch měl 1,5 promile alkoholu v dechu.

Vzhledem k věku a stavu chlapce policisté přivolali zdravotnickou záchrannou službu, která mladistvého odvezla do jihlavské nemocnice, kde byl hospitalizován. O situaci policisté informovali rodiče chlapce. Značně opilou ženu zajistili a odvezli ji na protialkoholní záchytnou stanici k vystřízlivění. Provedeným šetřením policisté zjistili, že mladistvému chlapci umožnila požívat alkohol devětačtyřicetiletá žena.

Případ policisté v současné době šetří jako podezření z porušení zákona o ochraně zdraví před škodlivými účinky návykových látek. O případu informovali také odbor sociálně právní ochrany dětí.

Zdroj: por. Bc. Jana Kroutilová PČR

Komentujte

avatar
  Subscribe  
Upozornit na