Domů Hlavní zprávy Násilník se zmrzlinou v ruce zaútočil v Ostravě na řidiče autobusu

Násilník se zmrzlinou v ruce zaútočil v Ostravě na řidiče autobusu

0
Sdílet
SKPV, ilustrační foto. Autor: archiv Policie ČR

Ostrava – Policejní komisař zahájil trestní stíhání 38letého muže pro trestné činy ublížení na zdraví a výtržnictví. Muž byl přitom již odsouzen (mimo jiné za přečin výtržnictví) k obecně prospěšným pracím, které dosud nevykonal.

Ke skutku došlo dne 24. črrvna před 15.30 hodinou v Ostravě-Porubě. Podezřelý měl nastoupit na jedné ze zastávek do autobusu. Verbální atak vůči řidiči pak měl gradovat fyzickým útokem a opakovanými údery. Poškozený utrpěl v důsledku útoku zranění, k jehož léčení bylo zapotřebí týdnů. Impulsem neadekvátní reakce a následného ataku mělo být sdělení skutečnosti, že do autobusu je vstup se zmrzlinou zakázán. Muž měl poté část zmrzliny odhodit a následovat měly vulgarismy i atak na řidiče.

Muž z místa incidentu následně odešel. Policisté jej však v průběhu pátrání nalezli.

Orientační zkoušky k detekci alkoholu i drog 38letého muže byly pozitivní, stejně jako test k přítomnosti drog. V průběhu prověřování byly shromážděny důkazy, na jejichž základě zahájil policejní komisař trestní stíhání muže. Pachateli předmětného skutku hrozí trest odnětí svobody až na tři léta. Informuje o tom vrchní policejní komisařka mjr. Mgr. Gabriela Holčáková.

PSALI JSME: Agresivní schizofrenik řádil na zdravotním středisku v Hamru u Litvínova

Autor: Honza Vraný

Komentujte

avatar
  Subscribe  
Upozornit na