Domů Hlavní zprávy Nasazení našich policistů v zahraničí se vyplácí

Nasazení našich policistů v zahraničí se vyplácí

0
Sdílet
V zahraničí Vám pomohou čeští policisté. Autor: policie ČR

Česká republika – Ztracenou holčičku v Primorsku předali čeští policisté matce do pětadvaceti minut. Bulharská žena nalezla na ulici šestiletou plačící dívku, která se ztratila a hovořila česky. Žena ihned dívku odvedla na nejbližší policejní stanici RUP Primorsko. Tamní policisté po zjištění, že se jedná o české dítě, na místo povolali české kolegy.

„Naši policisté na místě byli do několika minut, snažili se dívenku uklidnit a zjistit několik informací o její rodině a o místě současného pobytu v Bulharsku,“ říká mluvčí Policejního prezídia ČR Ivana Nguyenová.

Dívka policistům řekla, že je s rodinou na dovolené a že se ztratila z místního hotelu, kde jsou ubytovaní. Interními českými databázemi přes operační středisko v České republice se podařilo zjistit telefonní kontakt na matku a spojit se s ní. Čeští policisté po zjištění všech informací za přítomnosti bulharských kolegů předali v pořádku holčičku matce.

„Opět se potvrzuje, jakou významnou roli hrají čeští policisté v zahraničí. Do pětadvaceti minut byli schopni předat ztracené dítě matce a to díky skvělé spolupráci s českými operačními důstojníky a bulharskými kolegy,“ dodala mluvčí Policejního prezídia ČR Ivana Nguyenová.

Zde naleznete kontakty na policisty, kteří vám pomohou v Chorvatsku a Bulharsku.

PSALI JSME TAKÉ: Policie plánuje více využívat tzv. drony. Pomáhat budou při pátrání po pohřešovaných osobách

Autor: Honza Vraný

Komentujte

avatar
  Subscribe  
Upozornit na