Domů Hlavní zprávy Národní centrála proti organizovanému zločinu ukončila vyšetřování úředníků

Národní centrála proti organizovanému zločinu ukončila vyšetřování úředníků

0
Sdílet
SKPV, ilustrační foto. Autor: archiv Policie ČR

Praha – Policejní orgán Policie České republiky, Národní centrála proti organizovanému zločinu SKPV, odbor závažné hospodářské trestné činnosti, skončil ke dni 25. srpna vyšetřování ve věci trestního stíhání tří osob pro zločin porušení povinnosti při správě cizího majetku dle § 220 odst. 1, odst. 2 písm. a), odst. 3 tr. zákoníku a zločin poškození finančních zájmů Evropské unie dle § 260 odst. 2, odst. 5 tr. zákoníku a spis předložil s návrhem na podání obžaloby státnímu zástupci Vrchního státního zastupitelství v Praze. 

Obvinění se stíhaného jednání měli dopustit z pozic úředníků Ministerstva průmyslu a obchodu ČR v souvislosti s uzavřením dohody mezi Ministerstvem průmyslu a obchodu ČR a Českomoravskou záruční a rozvojovou bankou, a.s. o vytvoření a správě Záručního fondu E 2007 v rámci Operačního programu Podnikání a inovace 2007-2013.

Stíhaným jednáním měli obvinění způsobit škodu České republice ve výši 2.152.978.397,- Kč, a dále ve výši 570.205.114,- Kč, a škodu Evropské unii  ve výši 1.830.320.073,- Kč.

Podávání informací z trestního řízení má v této věci vyhrazeno Vrchní státní zastupitelství v Praze.

Autor / Zdroj:
plk. Mgr. Jaroslav Ibehej
NCOZ SKPV,Policie ČR

Komentujte

avatar
  Subscribe  
Upozornit na